Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2015, 12:10

Friday the 13th: The Game odniosło sukces na Kickstarterze

Studiu Gun Media udało się przekroczyć w serwisie Kickstarter minimalny próg finansowy podczas zbiórki na grę Friday the 13th: The Game, stanowiącą adaptację filmowej marki Piątek trzynastego. W tej nastawionej na tryb multiplayer produkcji jeden gracz wcieli się w nieludzkiego Jasona Voorheesa, a pozostałych siedmioro uczestników zabawy odegra role jego potencjalnych ofiar.

Gra ma zadebiutować jesienią przyszłego roku. - Friday the 13th: The Game odniosło sukces na Kickstarterze - wiadomość - 2015-11-11
Gra ma zadebiutować jesienią przyszłego roku.

Studio Gun Media ma powody do zadowolenia. Zorganizowany przez zespół kickstarter projektu Friday the 13th: The Game przekroczył próg minimalny ustalony na poziomie 700 tysięcy dolarów. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje 711 tys. dolarów, a do końca zbiórki pozostało 66 godzin, więc zgromadzona kwota bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu. Produkcja zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na październik przyszłego roku.

Zgodnie z tytułem, gra oparta jest na licencji serii filmowych horrorów Piątek trzynastego. Co ciekawe, projekt nie narodził się wcale jako oficjalna adaptacja. Zamiast tego zespół Gun Media przez dłuższy czas pracował nad grą Slasher Vol.1: Summer Camp, której klimat i fabuła w oczywisty sposób odnosiły się do wspomnianego kinowego cyklu. Produkcja prezentowała się na tyle imponująco, że ojciec marki, czyli Sean Cunningham, skontaktował się z deweloperami i zaproponował użyczenie licencji.

Według autorów 700 tysięcy dolarów jest sumą, która wystarczy na dokończenie gry i twórcy nie będą musieli szukać wydawcy. Duża część prac została bowiem wykonana przed kickstarterem i zbiórka służyła uzyskaniu środków potrzebnych na doprowadzenie projektu do odpowiednio wysokiej jakości. Przykładowo, dzięki sukcesowi akcji możliwe będzie sfinansowanie sesji motion capture z profesjonalnymi kaskaderami. Wśród nich znalazł się sam Kane Hodder, czyli aktor, który wcielił się w Jasona Voorheesa w kilku filmowych odsłonach Piątku trzynastego.

Przypomnijmy, że Friday the 13th: The Game będzie wieloosobową grą akcji, oferującą tzw. asynchroniczny multiplayer. Oznacza to, że stające naprzeciwko siebie dwie strony konfliktu będą kompletnie odmienne. Siedmiu graczy wcieli się w zwykłych ludzi próbujących przetrwać noc, a jeden użytkownik pokieruje polującym na nim nadludzko silnym i wytrzymałym Jasonem Voorheesem.

Akcja toczyć się będzie na terenie zlokalizowanego nad jeziorem obozu letniego. Mapy będą dużych rozmiarów i zostaną gęsto zapełnione interaktywnymi obiektami, które będziemy mogli wykorzystać w walce. Jason na pierwszy rzut oka ma wydawać się niemożliwą do powstrzymania bestią, ale dobrze współpracujący ze sobą śmiertelnicy będą mieli wiele sposobów na jego unicestwienie.

  1. Friday the 13th: The Game – strona Kickstartera