Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2017, 13:17

autor: Movis

Wieści ze świata (PUBG, CCP Games, PlatinumGames) 29/12/2017

Dziś piszemy o reklamowym plagiacie firmy Microsoft związanym z PUBG, tajemniczym projekcie MMO od twórców EVE Online i samodzielnych planach wydawniczych studia PlatinumGames, twórców Bayonetty. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Microsoft podpatrzył reklamę PUBG od fana

Oryginał… - Wieści ze świata (PUBG, Crowd Control Productions, PlatinumGames) 29/12/2017 - wiadomość - 2017-12-29
Oryginał…

Miesiąc temu użytkownik Reddita Macsterr wstawił na tę stronę ciekawy koncept reklamy Playerunknown's Battlegrounds na Xboksa One (widoczny powyżej). Dwa dni temu artysta odkrył zaś, że firma Microsoft się nie bała i… podwędziła mu pomysł bez pytania ani nawet informacji. Wiadomość pozostała na Twitterze przez prawie cały dzień, po czym została cichaczem usunięta. Internet działa jednak nieco szybciej, dlatego poniżej znajdziecie kontrowersyjną grafikę w pełnej krasie.

…i podróbka. - Wieści ze świata (PUBG, Crowd Control Productions, PlatinumGames) 29/12/2017 - wiadomość - 2017-12-29
…i podróbka.

Twórcy EVE Online pracują nad nowym MMORPG?

Islandzkie studio Crowd Control Productions – stojące za popularną kosmiczną grą wieloosobową EVE Online – nie ma ostatnio łatwego życia. Po nieudanym flircie z wirtualną rzeczywistością szefostwo wycofało się z tej inicjatywy, przy okazji zwalniając prawie 100 swoich pracowników i redukując liczbę siedzib o połowę. Ta restrukturyzacja może jednak być także pierwszym krokiem w nowym kierunku.

Ciekawe, czy nowy projekt drastycznie odejdzie od kosmicznego otoczenia. - Wieści ze świata (PUBG, Crowd Control Productions, PlatinumGames) 29/12/2017 - wiadomość - 2017-12-29
Ciekawe, czy nowy projekt drastycznie odejdzie od kosmicznego otoczenia.

Z oferty pracy dla głównego designera, która znalazła się na oficjalnej stronie, wynika, że autorzy szukają kogoś zdolnego do stworzenia od podstaw nowej gry z gatunku MMORPG. Gra ma używać silnika Unreal Engine 4, a sam projekt ma być ambitny, choć tworzony przez stosunkowo niewielki zespół specjalistów.

PlatinumGames samodzielnie wyda dwie mniejsze gry

Podczas wywiadu z serwisem Game Informer szef ds. rozwoju firmy PlatinumGames i producent – Atsushi Inaba – zaznaczył, że twórcy pracują nad dwiema nowymi grami z segmentu „2xA” (produkcji o mniejszym budżecie niż typowy projekt za 60 dolarów), które planują też samodzielnie wydać. Koncern chce się podobno skupić na tworzeniu własnych marek i przetestować opcje wydawnicze. Projektami mają zająć się niewielkie zespoły, liczące ok. 20 osób.

Z jednej strony PlatinumGames to znany japoński zespół, który potrafi zapewnić niesamowicie widowiskowe gry akcji, jak Nier: Automata, Vanquish, Metal Gear Rising: Revengeance czy produkcje z serii Bayonetta. Producent posiada też jednak niesławną „ekipę B”, która wypuszcza na rynek produkty wątpliwej jakości, często na licencji. W efekcie tego dualizmu do powyższej informacji trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Najzdolniejsi pracownicy mogą bowiem teraz pracować nad Bayonettą 3.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. The Council
 2. Rumu
 3. De Mambo
 4. My Talking Tom
 5. Knives Out
 6. C.A.T.S.: Crash Arena Turbo Stars
 7. Arms
 8. Granblue Fantasy Project Re:Link
 9. Verdun
 10. Sword Art Online: Fatal Bullet
 11. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
 12. Assassin's Creed Origins

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall Indie (PL)
 2. World of Tanks CORE engine
 3. Dragon Ball FighterZ Intro
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.