Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2009, 13:05

Wieści ze świata (Operation Flashpoint: Dragon Rising, EVE Online, Guitar Hero 5) 12/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: rozpoczęto prace nad łatką do pcetowego Operation Flashpoint: Dragon Rising, data premiery Jak and Daxter: The Lost Frontier i jedenastego dodatku do EVE Online, demo Guitar Hero 5 w ofercie Xbox Live i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: rozpoczęto prace nad łatką do pecetowego Operation Flashpoint: Dragon Rising, data premiery Jak and Daxter: The Lost Frontier i jedenastego dodatku do EVE Online, demo Guitar Hero 5 w ofercie Xbox Live i inne. Zapraszamy do lektury.

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Codemasters rozpoczęło pracę nad łatką do pecetowej wersji gry Operation Flashpoint: Dragon Rising. Póki co nie mogliśmy jednak liczyć na ujawnienie szczegółów, w tym listy zmian. Pewnym jest jednak, ze twórcy postarają się wyeliminować część błędów opisanych przez graczy w specjalnym wątku na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego gry. Detale powinniśmy poznać już wkrótce.

Wieści ze świata (Operation Flashpoint: Dragon Rising, EVE Online, Guitar Hero 5) 12/10/09 - ilustracja #1

Jak and Daxter: The Lost Frontier

Firma Sony Computer Entertainment ujawniła datę światowego debiutu gry Jak and Daxter: The Lost Frontier (u nas znana jako Jak and Daxter: Zaginiona Granica). Produkcja przeznaczona na konsole PlayStation 2 i PSP zostanie wydana 3 listopada bieżącego roku. Na naszym rynku zadebiutuje mniej więcej w tym samym czasie i będzie dostępna w pełnej, polskiej wersji językowej.

EVE Online

Jedenasty, darmowy dodatek do kosmicznej gry MMO EVE Online zostanie wydany 1 grudnia, poinformowali przedstawiciele firmy CCP. Przypominamy, że Dominion rozbuduje możliwości działania sojuszy. Sporych zmian doczeka się system suwerenności, który zostanie bardzo mocno zmodyfikowany, dzięki sugestiom pochodzącym także od samych fanów produkcji. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w jednej z naszych poprzednich wiadomości.

Alientrap Software

Studio Alientrap Software, producent darmowej strzelaniny sieciowej Nexuiz, ujawniło pierwsze fakty na temat swojego kolejnego dzieła – efektownej, dwuwymiarowej platformówki Capsized. Gra zostanie wydana na pecety i Xboksa 360 (Xbox Live Arcade) w przyszłym roku i będzie oferować rozgrywkę opartą na korzystaniu z zaawansowanego silnika fizycznego. Polecamy Wam zapoznanie się z pierwszym zwiastunem produkcji. Prezentuje się on wyjątkowo intrygująco.

Sony

Amerykański oddział firmy Sony Computer Entertainment złożył w tamtejszym Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację marki Sorcery. Została ona dołączona do kategorii gier. Niestety, nie znamy większej ilości szczegółów.

Bungie

Trzech byłych pracowników studia Bungie – Michel Bastien, Damián Isla oraz Rob Stokes – założyło nową firmę deweloperską. Moonshot zajmie się projektowaniem gier przeznaczonych do cyfrowej dystrybucji.

PlanetSide 2

John Smedly z firmy Sony Online Entertainment zabrał głos w sprawie kontynuacji sieciowej strzelaniny PlanetSide (określając ją mianem PlanetSide Next). Na łamach swojego bloga oznajmił, że w ramach gry weźmiemy udział w bitwach z setkami innych graczy. Do tego możemy się spodziewać grafiki na bardzo wysokim poziomie. Wszystko wskazuje więc na to, że dotychczasowe plotki na temat rozpoczęcia prac nad tym tytułem zostały w ten sposób potwierdzone.

Guitar Hero 5

W ofercie Xbox Live pojawiło się demo Guitar Hero 5. Waży ono 478 MB i umożliwia zagranie trzech utworów, m.in. w nowym, sieciowym trybie Party Mode.

Wieści ze świata (Operation Flashpoint: Dragon Rising, EVE Online, Guitar Hero 5) 12/10/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Runaway: A Twist of Fate

Escape Rosecliff Island

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Risen - system walki Gramy!

Przegląd tygodnia - premiery października video magazyn

Need for Speed Shift

Torchlight - Z dziennika dewelopera #1

Star Wars: The Old Republic

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry