Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2014, 12:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Halo, Kingdom Come: Deliverance) 13/5/14

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Titanfall, wpływie wyłączenia usługi GameSpy na gry Halo oraz Mortal Kombat, zbiórce pieniędzy na produkcję Kingdom Come: Deliverance, a także o promocji w serwisie GOG.com. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Orcs Must Die! 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Orcs Must Die! 2. Dzieło studia Robot Entertainment można aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 3,74 euro (ok. 20 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

GOG.com

W serwisie cyfrowej dystrybucji GOG.com trwa promocja Spring Insomnia Sale, w trakcie której będzie można nabyć 100 gier nawet o 90% taniej. Zasady są proste – w danej chwili taniej oferowany jest jeden wybrany tytuł. Istnieje określona liczba egzemplarzy, którą gracze mogą wykupić – po wyczerpaniu zapasów dana produkcja jest zastępowana kolejną. W chwili pisania tej wiadomości 80% zniżką objęta jest gra Gateways.

Mortal Kombat

Zespół NetherRealm Studios ogłosił, że gra Mortal Kombat w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC zachowa wszystkie funkcje sieciowe, mimo zapowiadanego zamknięcia usługi GameSpy. Obecnie twórcy przenoszą swoją produkcję z serwerów GameSpy i w tym czasie mogą pojawić się pewne problemy z połączeniem. Poza tym tytuł będzie nadal miał aktywne tryby multiplayer. Zamknięcie usługi GameSpy będzie miało wpływ tylko na wersję na PlayStation Vita, która po 31 maja zaoferuje wyłącznie lokalny multiplayer.

Mortal Kombat zachowa funkcje sieciowe na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360

Halo

Na forum dyskusyjnym Halo Fixes pojawiła się informacja, że wkrótce wypuszczona zostanie aktualizacja do pecetowej wersji Halo, pozwalająca na zachowanie wszystkich funkcji sieciowych po zamknięciu usługi GameSpy. Dokładna data wydania łatki nie jest znana, ale powinna zostać udostępniona jeszcze w tym miesiącu.

Square Enix

Firma Square Enix podzieliła się wynikami finansowymi za ostatni rok fiskalny (1 kwietnia 2013 roku – 31 marca 2014 roku). Japoński wydawca odnotował 155 miliardów jenów (ok. 1,5 miliarda dolarów) przychodu, co jest wynikiem o 4,8% lepszym niż we wcześniejszym roku. To przełożyło się na zysk w wysokości 6,6 miliardów jenów (ok. 64,7 milionów dolarów). W zamknięciu bilansu „na plusie” pomogła dobra sprzedaż takich gier jak Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, Thief oraz Tomb Raider: Definitive Edition.

Watch Dogs

W serwisie YouTube pojawił się pierwszy epizod fanowskiego filmu Watch Dogs: Nexus przygotowany przez autorów kanału ShortShorts. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Jack Martin, a producentami są Arjan Sudick, Austin Kilgore oraz Jimmy Martin. Premiera drugiego odcinka jest przewidziana na 19 maja.

Titanfall

Titanfall w wersji na PC oraz Xboksa One doczekał się trzeciego patcha, który z niewielkim opóźnieniem ukaże się także na Xboksie 360. Aktualizacja wprowadziła m.in. możliwość nazwania swoich zestawów uzbrojenia, więcej ustawień meczów prywatnych i statystyk po danej rozgrywce, a także poprawiła wykryte błędy. Pełna lista zmian znajduje się na oficjalnej stronie internetowej.

Kingdom Come: Deliverance

Zespół Warhorse Studios kontynuuje zbiórkę pieniędzy na produkcję gry Kingdom Come: Deliverance na łamach oficjalnej strony internetowej. Kilka miesięcy temu twórcy zebrali 1,1 miliona funtów na Kickstarterze, ale chcieliby dobić do granicy 2 milionów dolarów, co pozwoli im zatrudnić lepszych aktorów do podkładania głosów pod wirtualne postacie. Deweloper jest na dobrej drodze, bo do tej pory zgromadził niemalże 1,9 miliona dolarów. Kingdom Come: Deliverance to produkcja RPG z akcją osadzoną w Europie Środkowej na początku XV wieku. Premiera gry powinna nastąpić w przyszłym roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Starwhal: Just the Tip
 2. Panzer Tactics HD
 3. Risen 3: Władcy tytanów
 4. Dragon Age: Inkwizycja
 5. A Story About My Uncle
 6. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution
 7. World of Speed
 8. Fort Defense
 9. Fort Defense North Menace
 10. Richard & Alice

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Killing Floor 2 – trailer
 2. Never Alone – trailer
 3. The Walking Dead: Season Two – epizod #3 – In Harm’s Way
 4. A Story About My Uncle – trailer
 5. The Way – trailer
 6. Titanfall – Expedition – zwiastun rozgrywki (PL)
 7. Need for Speed Rivals – 20-lecie serii