Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka A Story About My Uncle (PC)

A Story About My Uncle PC

Zręcznościowe | FPP | platformówki 3D

PC Windows
Okładka A Story About My Uncle (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28maja2014

A Story About My Uncle to trójwymiarowa platformówka FPP opracowana przez szwedzkie studio Gone North Games. Produkcja rozpoczęła żywot jako darmowy projekt studencki, a po tym jak zyskał on sporą popularność, twórcy podjęli decyzję o rozwinięciu pomysłu do poziomu pełnowymiarowej gry komercyjnej. Warto dodać, że w pracach pomagała ekipa z CoffeeStainStudios, czyli autorzy udanej serii Sanctum.

Fabuła A Story About My Uncle została zaprezentowana w ciekawy sposób. Wcielamy się bowiem w dorosłego mężczyznę, który opowiada swojemu dziecku historię jednej ze swoich przygód z młodości, a relacjonowaną przez niego historię rozgrywamy z perspektywy pierwszoosobowej. Opowieść rozpoczyna on w chwili, gdy przybywa do domu swojego wujka, który znany jest z miłości do wszelkich przygód, przedziwnych wynalazków oraz swojego sporego ekscentryzmu.

Główny bohater w piwnicy znajduje kombinezon zwiększający możliwości ruchowe posiadacza, opracowany specjalnie dla niego. Oczywiście go zakłada, a wkrótce potem przez przypadek aktywuje urządzenie, które wysyła go do innego świata. Szybko okazuje się, że w tej samej krainie zaginął wspomniany wujek i naszym zadaniem staje się jego odnalezienie oraz powrót do domu.

Sterowanie w A Story About My Uncle przypomina typowe gry FPS, ale w przeciwieństwie do nich rozgrywka jest całkowicie pozbawiona brutalności. Zabawa koncentruje się na aspektach platformówkowych. Kombinezon umożliwia wykonywanie olbrzymich skoków i wyposażony został w energetyczny bicz, pozwalający na podczepienie się do odległych obiektów i podróżowanie po świecie niczym Spider-Man.

Gra jest znacznie bardziej rozbudowana niż darmowy prototyp. Kampania uległa wielokrotnemu wydłużeniu i pojawiła się także masa nowych lokacji oraz wyzwań. Ponadto wprowadzony został system modyfikowania kombinezonu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.0 / 10 na podstawie 51 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do A Story About My Uncle

Wymagania wiekowe A Story About My Uncle

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A Story About My Uncle

PC Windows

Rekomendowane: Core i5 2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1024 MB (GeForce 460 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8

A Story About My Uncle - wyśmienita darmowa platformówka FPP doczeka się rozszerzonej wersji komercyjnej
A Story About My Uncle - wyśmienita darmowa platformówka FPP doczeka się rozszerzonej wersji komercyjnej

wiadomość25 stycznia 2014

A Story About My Uncle, czyli wyśmienita darmowa platformówka FPP sprzed dwóch lat, doczeka się znacznie rozbudowanej komercyjnej wersji. Produkcja zmierza na pecety i zadebiutuje przed końcem roku.