Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka A Story About My Uncle (PC)
OkładkaA Story About My Uncle (PC)

A Story About My Uncle PC

A Story About My Uncle to opracowana przez zespół Gone North Games platformówka z widokiem pierwszoosobowym. Podróżujemy po trójwymiarowym świecie, wykorzystując bicz energetyczny pozwalający na podczepianie się pod elementy otoczenia i przeskakiwanie pomiędzy odległymi punktami.

Zręcznościowe | FPP | platformówki 3D

A Story About My Uncle Premiera PC

28maja2014

producent: Gone North Games wydawca: Coffee Stain Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do A Story About My Uncle

Spider-Man 2: The Game

Bionic Commando

Falcon Age

A Story About My Uncle to trójwymiarowa platformówka FPP opracowana przez szwedzkie studio Gone North Games. Produkcja rozpoczęła żywot jako darmowy projekt studencki, a po tym jak zyskał on sporą popularność, twórcy podjęli decyzję o rozwinięciu pomysłu do poziomu pełnowymiarowej gry komercyjnej. Warto dodać, że w pracach pomagała ekipa z CoffeeStainStudios, czyli autorzy udanej serii Sanctum.

Fabuła A Story About My Uncle została zaprezentowana w ciekawy sposób. Wcielamy się bowiem w dorosłego mężczyznę, który opowiada swojemu dziecku historię jednej ze swoich przygód z młodości, a relacjonowaną przez niego historię rozgrywamy z perspektywy pierwszoosobowej. Opowieść rozpoczyna on w chwili, gdy przybywa do domu swojego wujka, który znany jest z miłości do wszelkich przygód, przedziwnych wynalazków oraz swojego sporego ekscentryzmu.

Główny bohater w piwnicy znajduje kombinezon zwiększający możliwości ruchowe posiadacza, opracowany specjalnie dla niego. Oczywiście go zakłada, a wkrótce potem przez przypadek aktywuje urządzenie, które wysyła go do innego świata. Szybko okazuje się, że w tej samej krainie zaginął wspomniany wujek i naszym zadaniem staje się jego odnalezienie oraz powrót do domu.

Sterowanie w A Story About My Uncle przypomina typowe gry FPS, ale w przeciwieństwie do nich rozgrywka jest całkowicie pozbawiona brutalności. Zabawa koncentruje się na aspektach platformówkowych. Kombinezon umożliwia wykonywanie olbrzymich skoków i wyposażony został w energetyczny bicz, pozwalający na podczepienie się do odległych obiektów i podróżowanie po świecie niczym Spider-Man.

Gra jest znacznie bardziej rozbudowana niż darmowy prototyp. Kampania uległa wielokrotnemu wydłużeniu i pojawiła się także masa nowych lokacji oraz wyzwań. Ponadto wprowadzony został system modyfikowania kombinezonu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe A Story About My Uncle: Odpowiednia dla każdego wieku.

A Story About My Uncle Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce 460 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8