Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2014, 08:30

A Story About My Uncle - wyśmienita darmowa platformówka FPP doczeka się rozszerzonej wersji komercyjnej

A Story About My Uncle, czyli wyśmienita darmowa platformówka FPP sprzed dwóch lat, doczeka się znacznie rozbudowanej komercyjnej wersji. Produkcja zmierza na pecety i zadebiutuje przed końcem roku.

W komercyjne A Story About My Uncle zagramy jeszcze w tym roku. - A Story About My Uncle - wyśmienita darmowa platformówka FPP doczeka się rozszerzonej wersji komercyjnej - wiadomość - 2014-01-25
W komercyjne A Story About My Uncle zagramy jeszcze w tym roku.

W 2012 roku grupa szwedzkich studentów wypuściła darmową grę zatytułowaną A Story About My Uncle. Była to śliczna trójwymiarowa platformówka zbudowana w oparciu o silnik Unreal Engine 3, w której akcję obserwowaliśmy z oczu bohatera. Produkcja była wyśmienita, ale jednocześnie bardzo krótka. Teraz twórcy zamierzają rozwinąć ten prototyp do poziomu pełnowymiarowej gry. Jakiś czas temu zespół założył studio Gone North Games i jego pierwszym projektem będzie właśnie komercyjna i potężnie rozbudowana wersja A Story About My Uncle, która ma zadebiutować na pecetach jeszcze w tym roku. W pracach pomaga ekipa z Coffee Stain Studios, czyli autorzy udanej serii Sanctum. To m.in. dzięki ich wsparciu debiutanckie dzieło Gone North Games trafi do sprzedaży na serwisie Steam.

  1. A Story About My Uncle – oficjalna strona gry
  2. Gone North Games – oficjalna strona studia
  3. A Story About My Uncle – pobierz darmowy prototyp

Fabuła A Story About My Uncle zostanie zaprezentowana w ciekawy sposób. Wcielimy się w dorosłego mężczyznę, który opowiada swojemu dziecku historię o jednej ze swoich przygód z młodości i relacjonowaną przez niego historię rozegramy z perspektywy pierwszoosobowej. Kampania rozpocznie się, gdy przybędzie on do domu swojego wujka, który znany jest z miłości do wszelkich przygód, przedziwnych wynalazków oraz swojego sporego ekscentryzmu.

W piwnicy znajdzie on gotowy kombinezom zwiększający możliwości ruchowe posiadacza, opracowany specjalnie dla niego. Bohater oczywiście go założy, a wkrótce potem przez przypadek aktywuje urządzenie, które wyśle go do innego świata. Szybko okaże się, że w tej samej krainie zaginął wspomniany wujek i naszym zadaniem będzie jego odnalezienie oraz powrót do domu.

Sterowanie w A Story About My Uncle przypominać ma typowe gry FPS, ale w przeciwieństwie do nich rozgrywka będzie całkowicie pozbawiona brutalności. Zamiast tego zabawa skoncentruje się na aspektach platformówkowych. Kombinezon umożliwi nam wykonywanie olbrzymich skoków i wyposażony zostanie w energetyczny bicz, pozwalający na podczepienie się do odległych obiektów i podróżowanie po świecie niczym Spider-Man.

Gra będzie znacznie bardziej rozbudowana niż darmowy prototyp. Kampania ulegnie wielokrotnemu wydłużeniu i pojawi się masa nowych lokacji oraz wyzwań. Ponadto wprowadzony zostanie system modyfikowania kombinezonu.