Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2016, 14:44

Wieści ze świata (Mafia III, Ubisoft / Netflix, The Division, Titanfall 2, XCOM 2, Hero’s Song) 9/11/2016

Dziś piszemy o darmowym DLC ze złotymi broniami do gry Mafia III, możliwym opracowaniu serialu przez Ubisoft i Netflix, zwiastunie dodatku Przetrwanie do The Division, obietnicy poprawienia menu wyboru trybu rozgrywki w Titanfall 2, wsparciu dla padów w XCOM 2 na PC oraz o debiucie w Steam Early Access gry Hero’s Song – RPG akcji od Johna Smedleya. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mafia III otrzymała darmowe DLC ze złotymi broniami

Zgodnie z planami przedstawionymi jeszcze przed premierą gry, Mafia III doczekała się pierwszego DLC, dostępnego do pobrania za darmo. Jest to Judge, Jury and Executioner Weapon Pack (pol. Pakiet uzbrojenia „Sędzia, Ława przysięgłych i Kat”), czyli zestaw trzech złotych broni – karabinu, strzelby i pistoletu – które odznaczają się nie tylko unikatowym wyglądem, ale również poprawionymi statystykami. Może to i ładnie ze strony studia Hangar 13 i firmy 2K Games, że spełniają przedpremierowe obietnice, ale… czy twórcy nie powinni być przypadkiem skupieni na czymś innym, skoro Mafia III została zmieszana z błotem za niesamowitą ilość niedoróbek, a od prawie miesiąca nie widziano żadnego nowego patcha?

Wieści ze świata (Mafia III, Ubisoft / Netflix, The Division, Titanfall 2, XCOM 2, Hero’s Song) 9/11/2016 - ilustracja #1

Ubisoft i Netflix stworzą razem serial?

Jak donosi serwis Reuters, powołując się na słowa Yvesa Guillemota, firmy Ubisoft i Netflix ponoć prowadzą rozmowy na temat wspólnego stworzenia jakiegoś serialu. Na tym ujawnione informacje się kończą, więc pozostaje nam gdybać, która marka mogłaby zostać przeniesiona na „mały ekran”. Assassin’s Creed? Watch Dogs? A może coś innego?

Tom Clancy’s The Division: Przetrwanie na nowym trailerze

Wczorajszy wysyp informacji na temat Przetrwania (ang. Survival), drugiego płatnego dodatku do gry Tom Clancy’s The Division, uzupełniono nowym zwiastunem. Pokazano na nim ekstremalne warunki, w jakich przyjdzie radzić sobie graczom.

Titanfall 2 – Respawn poprawi prezentację trybów gry

Choć Titanfall 2 okazał się nadspodziewanie dobrą strzelanką, gra zaliczyła kilka wpadek. Jeden z deweloperów ze studia Respawn Entertainment przyznał na łamach serwisu VICE, że źle zaprojektowano menu wyboru formy rozgrywki w trybie multiplayer – część wariantów została skazana na małą popularność przez to, że umieszczono je na drugiej stronie, a przejście na nią jest słabo widoczne z ekranu głównego. Zapowiedziano jednak poprawienie tego aspektu w którejś z przyszłych aktualizacji.

XCOM 2 ze wsparciem dla padów na PC i „trybem FPP”

Studio Firaxis Games wypuściło kolejną łatkę do pecetowej wersji gry XCOM 2, eliminującą trochę błędów i wprowadzającą wsparcie dla padów innych niż Steam Controller. Dla uczczenia tej nowości deweloper proponuje graczom wycieczkę po świecie gry – a zwłaszcza po pokładzie statku Avenger – przy wykorzystaniu trybu swobodnej kamery, dającego namiastkę przemieszczania się w widoku FPP. Aby aktywować tę funkcję, trzeba nieco zmodyfikować grę – pełną instrukcję takiej operacji znajdziecie tutaj.

Hero’s Song – gra Johna Smedleya debiutuje w Early Access

Niektórzy z Was być może pamiętają, jak na początku tego roku John Smedley – niegdysiejszy prezes Sony Online Entertainment / Daybreak Game Company – ujawnił swoje nowe studio (Pixelmage Games) i jego pierwszą grę, Hero’s Song. Produkcja szukała szczęścia na Kickstarterze, ale zbiórka pieniędzy zakończyła się fiaskiem. Mimo to deweloperzy kontynuowali prace i teraz mamy szansę przekonać się o efektach – Hero’s Song zadebiutowało w programie Steam Early Access. Jest to pixel-artowe RPG akcji z elementami roguelike, osadzone w otwartym świecie fantasy, który można przemierzać samotnie lub z maksymalnie 25 innymi graczami. Tytuł kosztuje obecnie 19,99 euro (ok. 87 zł) i zbiera całkiem pozytywne opinie od użytkowników Steama. Premiera pełnej wersji ma nastąpić w pierwszej połowie 2017 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej