Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2017, 16:35

autor: Góral

Wieści ze świata (Limbic Entertainment, Śródziemie: Cień Wojny, Black Desert Online, Battlefield 1) 19/09/2017

Dziś piszemy o survivalowej produkcji studia Limbic Entertainment, tworzonej we współpracy z 505 Games, interaktywnym zwiastunie gry Śródziemie: Cień Wojny, aktualizacji Kamasylvia do Black Desert Online, współpracy Atari z Fig.co oraz darmowym weekendzie z grą Battlefield 1 na XOne. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Powstaje survival od Limbic Entertainment

Firma 505 Games poinformowała o nawiązaniu współpracy ze studiem Limbic Entertainment (znacie je m.in. z Might & Magic: Heroes VII), na mocy której deweloper stworzy nowy projekt. Nie wiemy na jego temat zbyt wiele, gdyż ujawniono tylko, że chodzi o sieciowy survival z akcją rozgrywającą się w otwartym świecie. W produkcji pojawi się ponoć innowacyjny system rozwoju postaci i… to tyle. Obecnie nie są znane ani platformy sprzętowe, ani nawet przybliżony termin premiery. Czekamy zatem na kolejne szczegóły.

Interaktywny zwiastun gry Śródziemie: Cień Wojny

Wieści ze świata (Limbic Entertainment, Śródziemie: Cień Wojny, Black Desert Online, Battlefield 1) 19/09/2017 - ilustracja #1

Wyczekiwana przygodowa gra akcji Śródziemie: Cień Wojny od studia Monolith doczekała się kolejnego zwiastuna. Tym razem jest to interaktywny, aktorski materiał wyreżyserowany przez Neila Huxleya (Avatar, Watchmen), a nakręcony przez Fabiana Wagnera (Game of Thrones). Podczas seansu należy dokonywać rozmaitych wyborów, wpływających na nasze relacje z niektórymi postaciami, co odzwierciedlać ma system Nemezis. Premiera produkcji odbędzie się 10 października bieżącego roku. Gra dostępna będzie na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Black Desert Online – termin premiery aktualizacji Kamasylvia

Firmy Pearl Abyss oraz Kakao Games poinformowały, że aktualizacja Kamasylvia do gry MMORPG Black Desert Online ukaże się 27 września. Zostanie ona rozbita na dwie części, które zapewnią nam dodatkowe zadania fabularne oraz misje poboczne. Oprócz tego dowiemy się więcej o niektórych klasach postaci (m.in. Ranger i Dark Knight) i ich relacjach z drzewem Kamasylve. Poza tym pojawi się nowy wierzchowiec Arduanatt, tytułowy region, a także dodatkowe wydarzenia specjalne, w tym Alchemist of Kamasylvia oraz Growth of a Kamasylve Tree, w których zdobędziemy ciekawe przedmioty.

Interesującym elementem ma też być The Altar of Training, czyli tryb survival, który zostanie odblokowany dopiero po zaliczeniu odpowiednich zadań w wątku fabularnym. Gracze będą ze sobą współpracować podczas obrony świętego skarbu przed hordami napastników.

Co do samego regionu, wyjaśniono, że będzie on mniej więcej wielkości Calpheon. Ma to być bardzo niebezpieczne miejsce, więc choć nie zostanie ono ograniczone w żaden sposób, deweloepr zaleca zapuszczanie się na te tereny tylko wysokopoziomowym postaciom oraz grupom graczy.

Atari i Fig łączą siły

Niegdysiejszy branżowy gigant Atari połączył siły z Fig. W ramach umowy zostaną wyprodukowane i wydane dwie gry – jedna będzie zupełną nowością, a druga to reboot jednej z najbardziej ukochanych marek Atari, ale nie zdradzono jej nazwy. Przypominamy, że Fig to platforma crowdfundingowa w stylu słynnego Kickstartera. Gracze zrzucają się na interesujące ich projekty, otrzymując w zamian nie tylko pełne wersje tytułów (oczywiście po ich premierze), ale też dostęp do wczesnych wydań i rozmaitych dodatków oraz udział w zyskach (trzeba wybrać odpowiednią opcję podczas akcji). Szczegóły umowy pomiędzy obiema firmami nie są znane, ale wychodzi na to, że Atari będzie po prostu szukać na Fig inwestorów. Wydawca lata świetności ma już za sobą i raczej nie dysponuje wielkimi środkami, więc wzorem np. studia Obsidian Entertainment (na Fig sfinansowano Pillars of Eternity II: Deadfire), szuka pieniędzy na kolejne projekty u graczy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Battlefield 1 z darmowym weekendem

W dniach 22-24 września na konsoli Xbox One będziecie mogli za darmo grać w strzelankę Battlefield 1 od studia DICE. Jedynym wymogiem jest posiadanie aktywnej subskrypcji Xbox Live Gold. Wygląda na to, że dostępna będzie cała zawartość, łącznie z kampanią fabularną, więc z pewnością warto będzie się skusić. Dodatkowo, jeżeli spodoba Wam się rozgrywka, to od dziś do 25 września możecie kupić Battlefield 1: Revolution (zawiera grę i przepustkę sezonową) za 174,29 zł. Natomiast jeśli posiadacie już „podstawkę”, to season passa nabędziecie za 107,99 zł.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach