Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2017, 15:00

autor: godrikus

Nowy zwiastun Shadow of the Colossus na PS4

W trakcie konferencji przed Tokyo Game Show firma Sony uraczyła nas kolejnym zwiastunem remake’u Shadow of the Colossus. Materiał przedstawia krótkie fragmenty rozgrywki i krajobrazy ze stworzonego od podstaw świata gry.

Shadow of the Colossus na PS4 ma być stworzony zupełnie od podstaw. - Nowy zwiastun Shadow of the Colossus na PS4 - wiadomość - 2017-09-19
Shadow of the Colossus na PS4 ma być stworzony zupełnie od podstaw.

Zapowiedziany na tegorocznych targach E3 remake Shadow of the Colossus, kultowej gry studia Team Ico z PlayStation 2, doczekał się drugiego zwiastuna. Na minutowym filmiku widzimy kilka z tytułowych kolosów, z którymi będzie dane nam się mierzyć, a także parę ujęć rozległego otwartego świata. Podobnie jak trzy miesiące temu, tak i teraz krótki filmik wystarczył, by rozpalić wspomnienia i wyobraźnię graczy. Wnioskując zresztą po dostarczonym materiale, będziemy mieli do czynienia z remakiem z prawdziwego zdarzenia, a słowa Shuhei Yoshidy o tym, że gra będzie tworzona od podstaw, były podparte faktami. Wygląda na to, że wszystkie tekstury zostały dostosowane do wysokiej rozdzielczości, a niektóre kolosy zostały przemodelowane. Za przeniesienie gry na PlayStation 4 odpowiedzialne jest studio Bluepoint, które już wcześniej tworzyło remastery Shadow of the Colossus i Ico na PS3, a także Uncharted: Kolekcję Nathana Drake’a na PS4. Wnioskując po jakości tych portów, możemy być spokojni o „nowe” Shadow of the Colossus.

Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się Shadow of the Colossus na PS4:

Warto zwrócić uwagę na pojawiającą się na początku filmiku wzmiankę, że materiał był rejestrowany na PS4 Pro. Prezentowanie gier tylko na mocniejszej konsoli Sony zdarza się coraz częściej i już wkrótce może się okazać, że właściciele starszej wersji PS4 będą zmuszeni kupować „kota w worku”, nieświadomi jak gra się prezentuje i jak działa na konsoli, którą posiadają. Mimo zapewnień Sony, że gry będą musiały spełniać takie same standardy jakości, nie da się ukryć, że często gry na edycję Pro działają i wyglądają po prostu lepiej, podczas gdy starsza wersja konsoli ma problemy z utrzymaniem stabilnych 30 klatek na sekundę.

Shadow of the Colossus to jedna z najlepszych gier ery PlayStation 2. - Nowy zwiastun Shadow of the Colossus na PS4 - wiadomość - 2017-09-19
Shadow of the Colossus to jedna z najlepszych gier ery PlayStation 2.

Shadow of the Colossus to jedna z legendarnych gier ery PlayStation 2. Dzieło Fumito Uedy i jego studia Team Ico jest powszechnie uważane za jedną z najlepszych produkcji szóstej generacji konsol. Cechami gry są niezwykle dobra, jak na 2005 rok i możliwości konsoli, grafika oraz bardzo dopracowany system walki. W niemal onirycznym świecie gry mamy na celu pokonać 16 przerażających kolosów, by ożywić swą ukochaną. Fabuła pełni tu rolę tła, otrzymujemy tylko skrawki informacji, a jeśli jesteśmy nią bardziej zainteresowani – te strzępki musimy łączyć w całość sami. Walka z każdym z kolosów - czasem rozmiarów góry, a innym razem latających wysoko w powietrzu - jest niezwykłym doświadczeniem i wymaga od gracza pomysłowości oraz wytrwałości w poszukiwaniu słabych punktów wroga.

Do walki z kolosami staniemy po raz kolejny w 2018 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.