Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2015, 17:15

autor: Pirlond

Wieści ze świata (Kerbal Space Program, Jagex, Clayfighter, World of Tanks Generals) 2/3/15

Dziś piszemy o modelach statków z Kerbal Space Program do wydrukowania, nowej grze MMO od studia Jagex, odświeżonego wydania produkcji Clayfighter oraz starcie testów beta World of Tanks: Generals. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kerbal Space Program

Wieści ze świata (Kerbal Space Program, Jagex, Clayfighter, World of Tanks Generals) 2/3/15 - ilustracja #1

Jedną z charakterystycznych cech symulatora Kerbal Space Program jest możliwość zaprojektowania własnego statku kosmicznego. Deweloperzy nawiązali współpracę z firmą Eucl3D, dzięki czemu gracze dysponujący odpowiednimi zasobami finansowymi mogą od teraz zamawiać wydrukowane na drukarce 3D modele swoich maszyn. Wystarczy wgrać plik z maszyną na odpowiedniej stronie internetowej i złożyć zamówienie. Najmniejszy model kosztuje 99 dolarów (około 366 zł).

Nowe MMO od studia Jagex

Odpowiedzialne między innymi za powstanie gry Runescape studio Jagex pracuje nad nową produkcją z gatunku MMO. Tak przynajmniej wynika z opublikowanego na stronie firmy ogłoszenia o pracę, w którym zespół poszukuje głównego programisty do swojego kolejnego projektu nastawionego na rozgrywki sieciowe.

Clayfighter

Studio Interplay zapowiedziało odświeżoną wersję Clayfightera – wydanej pierwotnie w 1993 roku na konsolę Super Nintendo Entertainment System (a później przeniesionej na inne platformy sprzętowe) bijatyki wykonanej w technice animacji poklatkowej. Nie będzie to jednak typowy remake, bo znajdzie się w niej także zawartość z kolejnych odsłon cyklu. Gracze otrzymają więc do dyspozycji ponad 20 postaci (w tym Bad Mr. Frosty, Earthworm i Hoppy) i tyle samo aren. Dodatkowo twórcy dodadzą nowe mechanizmy rozgrywki pokroju podwójnych skoków i kontrataków. Produkcja ma się ukazać w 2016 roku na PC i komputerach działających pod kontrolą systemów Mac OS i Linux.

World of Tanks Generals

Dzisiaj wystartowały zamknięte testy przeglądarkowej gry karcianej World of Tanks Generals bazującej na sieciowej produkcji World of Tanks. W becie gracze otrzymali dostęp do 200 kart podzielonych na trzy nacje: niemiecką, rosyjską i amerykańską. Ponadto użytkownicy mogą toczyć boje w trybach PvP i PvE. Warto też wspomnieć, że finalna wersja tytułu ukaże się również na platformach mobilnych.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier: