Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWiiNDS
Okładka Clayfighter (Wii)
OkładkaClayfighter (Wii)

Clayfighter

Clayfighter to remake gry pod tym samym tutułem, wydanej w 1993 na konsolę SNES. Rozgrywka to zmagania plastelinowych wojowników, dysponujących nadnaturalnymi mocami.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clayfighter Premiera

anulowana

Wii NDS

Clayfighter to remake klasycznej bijatyki, oryginalnie wydanej w 1993 na konsolę SNES. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest firma StudioBlack Games, na której czele stoi Eric Hart, nota bene „ojciec” pierwowzoru.

Fabuła jest tutaj raczej tłem, aniżeli pierwszoplanowym elementem – meteoryt zrobiony z plasteliny rozbija się w jednym z wielu amerykańskich cyrków, opryskując wszystkich pracowników lepką mazią i zamieniając ich w pokraczne karykatury samych siebie. Karykatury, wyposażone w super moce, dodajmy.

Clayfighter oferuje nam 8 grywalnych zawodników oraz jednego, końcowego bossa. Każdy z uczestników plastelinowych zmagań ma do swojej dyspozycji zestaw ciosów podstawowych oraz ataki specjalne. Przykładowo Bad Mr. Frosty może ciskać we wrogów śnieżnymi kulami (zrobionymi z plasteliny), Blob natomiast potrafi zmieniać kształty, w tym morderczą piłę łańcuchową przecinającą oponenta na pół.

Grę cechuje dość zwariowany humor i podejście do tematu – całość przedstawiona została w plastelinowym stylu. Clayfighter w swojej nowej odsłonie otrzymał oczywiście poprawioną grafikę i ulepszone mechanizmy rozgrywki, wykorzystując możliwości obecnego sprzętu.

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Clayfighter: Odpowiednia dla każdego wieku.

Clayfighter Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • DSi
Wii
NDS