Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Starfall Online (PC)
OkładkaStarfall Online (PC)

Starfall Online PC

Starfall Tactics

Taktyczna strategia MMO, osadzona w przestrzeni kosmicznej. W Starfall Online uczestniczymy w międzygwiezdnym konflikcie trzech frakcji, zmuszonych do ewakuacji z przeludnionej i wyniszczonej Ziemi.

Strategiczne | science fiction | RTS | zagraj za darmo | kosmiczne | indie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Starfall Online Premiera PC

20lutego2020

Steam

20lutego2020

producent: Snowforged Entertainment wydawca: Snowforged Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Starfall Tactics to osadzona w realiach science fiction sieciowa strategia czasu rzeczywistego, łącząca elementy taktycznej gry wojennej z możliwością budowy i modyfikacji statków. Za powstanie gry opowiada rosyjskie studio Snowforged Entertainment, a tytuł rozpowszechniany jest w modelu free-to-play.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w której na skutek przeludnienia i wyniszczenia środowiska ludzkość została zmuszona do ucieczki z macierzystej Ziemi. W tym celu stworzono kompleksowy plan ewakuacji, której celem stała się najbliższa nadająca się do zamieszkania planeta, Ancora. Okres migracji stał się jednym z przełomowych momentów rozwoju technologicznego ludzkości, a dla niektórych okazją do osiągnięcia wielkiego sukcesu i zbicia wielkiego majątku. Jak to jednak zwykle bywa, na kartach historii nie znalazło się miejsce dla tych, którym nie dane było zdobyć swojego własnego biletu w przestrzeń. Ludzkość podzieliła się, by po latach pokoju i narastającego napięcia, doprowadzić w końcu do wybuchu otwartego konfliktu.

W Starfall Tactics możemy opowiedzieć się po stronie jednej z trzech stron konfliktu. Pierwszą z nich stanowi totalitarna frakcja Vanguardów z planety Ancora, ceniących sobie ponad wszystko takie cnoty, jak dyscyplina i posłuszeństwo. Na przeciwległym biegunie znajdziemy wyrosłą z niewielkiej firmy wydobywczej frakcję Eclipse Inc., która przekształciła swą planetę, Odysseus, w prawdziwy kapitalistyczny raj. Ostatnią stanowi frakcja Deprived, złożona z rozmaitych wyrzutków i potomków pozostawionych na Ziemi ludzi, którzy przez lata zmuszeni byli żyć na radioaktywnej planecie, walcząc o kończące się zapasy wody i pożywienia.

Skupiająca się na rywalizacji wieloosobowej rozgrywka, pod względem mechaniki przypomina typowe kosmiczne strategie RTS, ze szczególnym naciskiem na element taktyczny i indywidualne możliwości poszczególnych jednostek. W Starfall Tactics nie znajdziemy rozbudowanego aspektu ekonomicznego, ani konieczności budowy i rozwijania baz, a zabawa koncentruje się na walce i odpowiednim do niej przygotowaniu. Kluczem do sukcesu jest możliwość tworzenia i kompleksowej modyfikacji własnej floty statków, których wszystkie elementy – od kadłuba do silnika i elementów uzbrojenia – budujemy na bazie zdobywanych podczas gry schematów oraz części. Dzięki temu gracze mogą stworzyć swoją własną, unikalną armię i dostosować ją do zmieniającej się sytuacji. Oprócz dostępności określonych technologii, musimy więc brać pod uwagę również takie elementy, jak wyposażenie statków wroga czy środowisko w jakim toczy się dana bitwa.

Starfall Tactics wyróżnia się spośród innych sieciowych strategii free-to-play poziomem oprawy graficznej. W grze wykorzystano zaawansowaną technologię Unreal Engine 4, gwarantującą wysokiej jakości wrażenia wizualne przy stosunkowo niskich wymaganiach sprzętowych.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Starfall Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

Starfall Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 / 2 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7/10 64-bit