Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2016, 14:30

Wieści ze świata (Internet Archive, Rise of the Tomb Raider / Writers Guild Awards) 15/2/2016

Dziś piszemy o zwycięstwie Rise of the Tomb Raider nad Wiedźminem 3 w walce o Writers Guild Award oraz o wzbogaceniu serwisu Internet Archive o ponad tysiąc klasycznych gier na systemy z rodziny Windows 3.x. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rise of the Tomb Raider z nagrodą Writers Guild of America

Organizacja Writers Guild of America po raz kolejny przyznała swoje nagrody, w tym dla najlepszego scenariusza gry wideo. Zwyciężyło Rise of the Tomb Raider, pokonując takie nominowane pozycje jak Wiedźmin 3: Dziki Gon i Pillars of Eternity. Niestety, ogłoszeniu zwycięzców nie towarzyszyło żadne uzasadnienie wyboru. Warto jeszcze wspomnieć, że w kategorii filmów statuetki otrzymały Spotlight (oryginalny scenariusz) i Big Short (scenariusz adaptowany).

Wieści ze świata (Internet Archive, Rise of the Tomb Raider / Wirters Guild Awards) 15/2/2016 - ilustracja #1

Internet Archive wzbogaciło się o tysiąc gier z Windowsa 3.1

Internet Archive to serwis, który służy jako swoiste muzeum cyfryzacji, kryjące w swoich zasobach m.in. mnóstwo klasycznych gier wideo. Od czasu, gdy ostatnio poruszaliśmy ten temat, kolekcja Internet Archive powiększyła się niepomiernie i liczy sobie teraz co najmniej kilkanaście tysięcy pozycji (trudno dokładnie policzyć), wydanych pierwotnie na MS-DOS, konsole Atari, komputery Apple i inne platformy sprzętowe, a teraz dostępnych z poziomu przeglądarki. Do ostatnich nabytków omawianego serwisu należą tytuły z początku lat 90., które powstały z myślą o systemach operacyjnych z rodziny Windows 3.x (3.0, 3.1, 3.11). Jest ich obecnie ponad tysiąc i można znaleźć wśród nich takie produkcje jak SimEarth, American Civil War: From Sumter to Appomatox, Monopoly Deluxe, Risk czy Wheel of Fortune. Większość gier powinno dać się uruchomić z poziomu przeglądarki, ale niestety nie ma gwarancji, że wszystkie będą działały prawidłowo.

Wieści ze świata (Internet Archive, Rise of the Tomb Raider / Wirters Guild Awards) 15/2/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: