Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2016, 15:40

autor: Draug

Wieści ze świata (Final Fantasy XV, Victor Vran, Space Engineers, Starbound, Subnautica, Toukiden 2) 16/12/2016

Dziś piszemy o pierwszej większej popremierowej aktualizacji do Final Fantasy XV, zapowiedzi konsolowych wersji Victora Vrana, przejściu Space Engineers w fazę beta, aktualizacjach do gier Starbound i Subnautica oraz o terminie premiery anglojęzycznego wydania Toukiden 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Final Fantasy XV wkrótce otrzyma aktualizację z nową grą plus

Square Enix podzieliło się szczegółami na temat pierwszej większej popremierowej aktualizacji do Final Fantasy XV, planowanej na 22 grudnia (dzięki, Eurogamer). Znajdzie się w niej przede wszystkim tryb nowa gra plus, garść przedmiotów w ramach świątecznej paczki, a także ramki, których można użyć przy dzieleniu się zdjęciami Prompto z innymi graczami przez internet. W tym samym czasie ma wyjść także płatny pakiet, zawierający więcej przedmiotów i ramek.

Hack’n’slash Victor Vran wyjdzie na PS4 i XOne

Firma Wired Productions poinformowała, że nawiązała współpracę ze studiem Haemimont Games, której owocem będzie wydanie całkiem udanego ubiegłorocznego hack’n’slasha Victor Vran na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nowe edycje mają działać w 60 klatkach na sekundę oraz oferować lokalny co-op dla dwóch osób i sieciowy dla czwórki graczy. Drugi z wymienionych trybów będzie dodatkowo zasilany po premierze nowymi mapami. Co ciekawe, wraz z debiutem wersji konsolowych (na początku 2017 roku) wznowione zostanie także wsparcie dla pecetowego wydania gry.

Space Engineers wkroczyło w fazę beta-testów

Po trzech latach spędzonych we Wczesnym Dostępie na Steamie gra Space Engineers wkroczyła wreszcie w fazę beta-testów (po aktualizacji 01.166). Tym samym kosmiczny sandbox studia Keen Software House doczekał się m.in. całkowicie przeprojektowanych bloków/modułów, z których buduje się obiekty, napisanego na nowo kodu sieciowego oraz minikampanii służącej za samouczek. Pełną, długą listę nowości znajdziecie tutaj.

Starbound z aktualizacją 1.2 (Vault)

Po trzech latach od wypuszczenia we Wczesnym Dostępie na Steamie i niecałe pół roku po premierze gra Starbound otrzymała dużą aktualizację 1.2, opatrzoną nazwą Vault. Platformowy kosmiczny sandbox studia Chucklefish doczekał się w niej przede wszystkim tytułowych krypt (losowo generowanych lochów, pełnych skarbów i niebezpieczeństw, w tym bossów), a także związanych z nimi opcji terraformowania (zmieniania środowiska naturalnego na powierzchniach planet) i ulepszania broni. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Subnautica z aktualizacją Precursor

Po dwóch latach spędzonych we Wczesnym Dostępie na Steamie gra Subnautica otrzymała dużą aktualizację o nazwie Precursor. Podwodny sandbox studia Unknown Worlds Entertainment doczekał się w niej głównie licznych atrakcji związanych z tytułowymi prekursorami – od artefaktów rozsianych w głębinach po nowe lokacje, zarówno na powierzchni (wyspa), jak i pod wodą (wnętrza występujących w wirtualnym świecie już wcześniej tajemniczych budowli). Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Toukiden 2 wyjdzie na Zachodzie wiosną 2017 roku

Firma Koei Tecmo poinformowała, że anglojęzyczna wersja slashera Toukiden 2 stanie się dostępna wiosną 2017 roku w Europie i Amerykach. Do tej pory mówiło się o wypuszczeniu gry na samym początku przyszłego roku. Dzieło studia Omega Force jest dostępne od lipca w Kraju Kwitnącej Wiśni na konsolach firmy Sony (PS3, PS4, PS Vita).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: