Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONESwitchPS4
Okładka Black The Fall (PC)

Black The Fall

Opracowana przez niezależny zespół Sand Sailor Studio gra przygodowo-zręcznościowa. Akcja Black The Fall rozgrywa się w komunistycznej, przemysłowej dystopii, której mieszkańcy są całkowicie podporządkowani poleceniom reżimu.

Przygodowe | platformówki | elementy logiczne | dystopia | 2.5D | przygodowe gry akcji

Okładka Black The Fall (PC)

data premiery gry:

11lip2017

PC PS4 XONE

14gru2017

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black The Fall to gra przygodowa, opracowana przez niezależny zespół Sand Sailor Studio przy wsparciu firmy Square-Enix – tytuł stanowi element programu Square Enix Collective, w którym japoński wydawca pomaga niezależnym deweloperom. Tytuł, wydany na platformę PC, PS4 itd., ma za sobą również udaną kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Historia opowiedziana w Black The Fall rozgrywa się w komunistycznej, przemysłowej dystopii, której mieszkańcy są całkowicie podporządkowani poleceniom reżimu. Główny bohater – Black – jest posłusznym pracownikiem jednej z fabryk. Kiedy prowadzące do zakładu drzwi ulegają awarii, postanawia skorzystać z okazji i podjąć próbę ucieczki z miejsca pracy, celem odzyskania utraconej wolności.

Mechanika

W Black the Fall na platformie PC, PS4 itd. akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Główny element rozgrywki stanowi eksploracja pełnego tajemnic otoczenia. Odwiedzane lokacje, wśród których znajduje się zarówno wspomniana wcześniej fabryka, jak i ponure miasto, obfitują w liczne pułapki i przeszkody, a także w zróżnicowane zagadki środowiskowe. Poszczególne łamigłówki oparte są między innymi na manipulacji elementami otoczenia oraz na wykorzystaniu praw fizyki. Ponadto, Black robi użytek z nietypowego urządzenia – tak zwany „desygnator” pozwala mu przejmować kontrolę nie tylko nad innymi robotnikami, lecz również nad maszynami oraz przyjaźnie nastawionymi do niego stworzeniami. Oprócz tego, w grze zaimplementowano system skradania, umożliwiający herosowi przemykanie za plecami przeciwników, co tyczy się to zarówno niesympatyzujących z nim NPC, jak i wiecznie czujnych maszyn.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną Black The Fall jest warstwa wizualna, zrealizowana w oszczędnej kolorystyce, na której tle odróżnia się wyrazista czerwień. Ze szczególną uwagą twórcy podeszli do animacji, dzięki czemu Black nie tylko w naturalny sposób porusza się po otoczeniu, lecz także wchodzi w interakcję z jego elementami. Deweloperzy określają wykorzystaną przez siebie technikę mianem 2.75D – choć większość wydarzeń obserwujemy z boku, kamera często robi efektowne przejazdy i zbliżenia, ukazując akcję z rozmaitych, filmowych perspektyw.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Black The Fall

Klasyfikacja PEGI Black The Fall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Black The Fall

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 2500 lub lepsza
  • 150 MB HDD
  • Windows XP(SP2)/7/8
PC
PS4
XONE
Switch