Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2013, 13:30

autor: Sarge

Wieści ze świata (Fable Legends, Metro: Last Light, Halo) 30/8/13

Dziś piszemy m.in. o wizji Petera Molyneux dotyczącej Fable Legends, dacie premiery dodatku DLC do Metro: Last Light, wynikach sprzedaży gry Reus, a także nowej odsłonie serii Halo. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Cities in Motion 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Cities in Motion 2. Dzieło studia Colossal Order możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 4,99 euro (ok. 22 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Fable Legends

Peter Molyneux został zapytany przez serwis IGN, co chcialby zobaczyć w grze Fable Legends, gdyby mógł nad nią pracować. Twórca poprzednich części Fable odparł, że z pewnością pozostawiłby w nadchodzącej odsłonie… psa, z którym łączyłaby gracza silna więź emocjonalna. Wierny czworonóg mógł towarzyszyć bohaterowi w Fable II i Fable III, ale na razie nic nie wskazuje na to, by miał powrócić w Fable Legends.

Fable Legends to pierwsza odsłona serii projektowana z myślą o Xboksie One - Wieści ze świata (Fable Legends, Metro: Last Light, Halo) 30/8/13 - wiadomość - 2013-08-30
Fable Legends to pierwsza odsłona serii projektowana z myślą o Xboksie One

Halo

W sklepie Microsoft Store pojawił się krótki opis nowej odsłony serii Halo na Xboksa One. Wpis został szybko usunięty, ale Internauci zdążyli go zachować. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że Master Chief w nadchodzącej produkcji będzie w posiadaniu „tajemniczego chipu z danymi”. Poza tym wpis informuje, że to „następny rozdział” popularnego cyklu, więc z pewnością będziemy mieli do czynienia z bezpośrednią kontynuacją Halo 4, a nie prequelem.

Metro: Last Light

Studio 4A Games ogłosiło, że 3 września w usługach Steam oraz Xbox Live zadebiutuje dodatek DLC Tower Pack do gry Metro: Last Light, który 4 września pojawi się także w ofercie europejskiego PlayStation Network. Rozszerzenie wprowadzi specjalny tryb z wyzwaniami, w których będziemy walczyć z przeciwnikami i piąć się w górę sieciowych rankingów. DLC będzie kosztować 4,99 euro (ok. 22 zł), a posiadacze przepustki Season Pass otrzymają je bez dodatkowych opłat.

Reus

Studio Abbey Games ogłosiło, że gra Reus sprzedała się do tej pory w liczbie 235 tysięcy egzemplarzy. Co ciekawe, w dwa miesiące od premiery mającej miejsce 16 maja tytuł zakupiono 100 tysięcy razy. Skąd nagły wzrost popularności Reus w ostatnich kilku tygodniach? Prawdopodobnie spory wpływ na to miała letnia wyprzedaż na Steamie w połowie lipca, gdy gra była dostępna o 50% taniej.

Sword of the Stars: Ground Pounders

Studio Kerberos Productions rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję gry Sword of the Stars: Ground Pounders. Jest to swego rodzaju spin-off serii kosmicznych strategii, w którym walki będą odbywać się w turach. Twórcy potrzebują 42 tysięcy dolarów, do tej pory udało im się zebrać nieco ponad 3 tysiące dolarów, a do końca akcji pozostało 29 dni. Gra jest przygotowywana na PC, choć przy zgromadzeniu odpowiedniej sumy pieniędzy jest szansa na wersje na Maca, Linuksa i urządzenia mobilne korzystające z systemu iOS.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Atomic Ninjas
 2. Lilly Looking Through
 3. Dying Light
 4. Bound by Flame
 5. America’s Army: Proving Grounds
 6. Secrets of Power: Alexander the Great
 7. Foul Play
 8. Super House of Dead Ninjas

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Last of Us – patch 1.03 – Interrogation
 2. NBA 2K14 – trailer
 3. Grand Theft Auto V – trailer #3