Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sword of the Stars: Ground Pounders (PC)
OkładkaSword of the Stars: Ground Pounders (PC)

Sword of the Stars: Ground Pounders PC

Ground Pounders to spin-off serii Sword of the Stars, będący bitewną strategią turową inspirowaną kultowym Panzer General.

Strategiczne | science fiction | turowe | crowdfunding

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sword of the Stars: Ground Pounders Premiera PC

15lipca2014

producent: Kerberos Productions wydawca: Kerberos Productions Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ground Pounders to kolejna gra z uznanej serii kosmicznych strategii pod tytułem Sword of the Stars, stworzonej przez studio Kerberos Productions. Nie jest to jednak bezpośrednia kontynuacja ostatniej części cyklu, Sword of the Stars 2: The Lords of Winter, lecz niezależny tytuł osadzony w tym samym uniwersum. Mamy tu bowiem do czynienia ze strategią turową inspirowaną kultową serią Panzer General.

Tym razem rozgrywka koncentruje się zatem na militarnej stronie eksploracji kosmosu, a gracz wciela się w dowódcę wojskowego jednej z trzech stron konfliktu: ludzi, jaszczurowatych Tarkan lub insektoidalnych Hiverów. W trakcie trzech kampanii, które przygotowano dla samotników, toczymy bitwy z wrogimi rasami, usiłując zdominować kolejne planety. Batalie mają miejsce w zróżnicowanym środowisku, takim jak przecinane rzekami lawy równiny czy pokryte kraterami po uderzeniach meteorytów pustkowia. Warunki naturalne, w jakich przychodzi nam walczyć, mają niebagatelny wpływ na przebieg starcia – np. obecność rzek czy wąwozów czyni mosty strategicznym elementem na planszy, którego kontrolowanie (lub zniszczenie, w zależności od sytuacji) daje nam przewagę nad oponentem. Dogodny teren może też stać się miejscem na zlokalizowanie fortyfikacji, na których przeciwnik połamie sobie zęby.

Wszystkie trzy frakcje dysponują łączną liczbą ponad 80 jednostek różnego typu. Istotne jest dbanie o dobry stan naszych oddziałów, jako że wraz z postępami w kampanii zdobywają one doświadczenie, które przekłada się na stopniowe zwiększanie ich możliwości i skuteczności w wybranej przez nas dziedzinie. Oprócz wspomnianych fortyfikacji na polu bitwy możemy umiejscowić również lotnisko dla naszych pojazdów latających; nie brakuje też możliwości wezwania bombardowania z orbity, by dokonać pogromu w szeregach naszego wroga. Jednymi z najistotniejszych i najciekawszych elementów Ground Pounders są jednak specjalne karty, odblokowywane za osiągnięcia w rozgrywce. Reprezentują one różnorodne zdarzenia i zdolności, unikalne dla każdej z trzech występujących w grze ras. Są to potężne efekty, których wywołanie może diametralnie zmienić sytuację na placu boju. Zebrawszy większą liczbę tych kart, możemy złożyć własną talię, a nawet zapisać kilka jej konfiguracji.

Oprócz wspomnianych trzech kampanii w grze nie brakuje także trybu potyczki, w którym zawarto dziesiątki pojedynczych scenariuszy do rozegrania. Ponadto wszystko, co zdobędziemy w rozgrywkach jednoosobowych, możemy wykorzystać potem w zabawie przeciwko żywym przeciwnikom. Sword of the Stars: Ground Pounders posiada również rozbudowany edytor misji i jednostek, pozwalający dzielić się naszymi dziełami ze społecznością skupioną wokół gry. W produkcji zawarto też encyklopedię, która przybliża historię, osobistości czy technologię w uniwersum serii Sword of the Stars.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Sword of the Stars: Ground Pounders: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sword of the Stars: Ground Pounders Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB
  • Windows XP/Vista/7/8