Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PSV
Okładka Atomic Ninjas (PS3)
OkładkaAtomic Ninjas (PS3)

Atomic Ninjas

Gra zręcznościowa stworzona dla rozgrywek multiplayer. Wcielamy się w wojownika ninja, którego zadaniem jest wyeliminowanie pozostałych zawodników na dwuwymiarowej planszy.

Zręcznościowe | ninja | funkcje cross-platform | 2.5D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Atomic Ninjas Premiera

2paź2013

PS3 PSV

Atomic Ninjas to oryginalna gra zręcznościowa, stworzona z myślą o rozgrywkach multiplayer. Producentem tytułu jest niezależne czeskie studio deweloperskie Grip Games, które na swoim koncie ma już tytuły na przenośne konsole Sony, takie jak Impossible Game, 5-in-1 Arcade Hits czy Foosball 2012. Produkcja wspiera funkcje cross-platform, pozwalając posiadaczom jej obu wersji, przeznaczonych na PS Vitę oraz PlayStation 3, na wspólną rozgrywkę, a także korzystanie z tego samego zapisu stanu gry.

Bohaterami Atomic Ninjas są doświadczeni i zaprawieni w walce ninja. Gracze mają do wyboru siedem różniących się wyglądem oraz charakterem postaci. Wcielą się więc np. w Siergieja, który pracował jako technik w elektrowni atomowej lub starego brodatego mnicha. To jaką postać sobie upatrzymy ma znaczenie czysto kosmetyczne i nie wpływa znacząco na przebieg rozgrywki. Każdy bohater może użyć jednej z ośmiu specjalnych zdolności, które dodatkowo możemy ulepszać podczas zabawy.

Zadanie graczy jest proste. Zostają oni wrzuceni wraz z innymi na jedną z siedmiu przygotowanych aren, na których walczyć będą o przeżycie. Zabawa przebiega więc podobnie jak np. w grze Crash Commando. Plansze zostały zrealizowane w technice 2.5D. Są one dość rozległe i posiadają mnóstwo różnych platform, pułapek oraz przeszkód. W przeciwieństwie do wielu podobnych tytułów, w Atomic Ninjas nie możemy bezpośrednio pozbyć się wrogów, zdając np. śmiertelny cios mieczem. Musimy stosować więc rożnego rodzaju sztuczki i korzystać z otoczenia. W oponentów rzucamy więc znalezionymi przedmiotami, zaskakujemy ich używając liny i spychamy w przepaści itd. Postacie są jednak bardzo szybkie i potrafią skakać czy stosować uniki, toteż wyeliminowanie doświadczonych graczy może być sporym wyzwaniem.

Tytuł w całości skupia się na rozgrywkach multiplayer i nie posiada kampanii dla pojedynczego gracza. Pozwala jednak na zabawę na podzielonym ekranie oraz mecze z udziałem sterownych przez komputer graczy.

Gra jest kolorowa, a projekty bohaterów sympatyczne. Nieco do życzenia pozostawia natomiast sterylny i nieciekawy wygląd leveli, które mogłyby obfitować w większą liczbę szczegółów oraz detali nadających im charakter. Twórcy uznali jednak najprawdopodobniej, że rozpraszałyby one uwagę i wpływały negatywnie na dość intensywny przebieg rozgrywki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Klasyfikacja PEGI Atomic Ninjas

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Atomic Ninjas Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSV