Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PSV
Okładka Atomic Ninjas (PS3)

Atomic Ninjas

Gra zręcznościowa stworzona dla rozgrywek multiplayer. Wcielamy się w wojownika ninja, którego zadaniem jest wyeliminowanie pozostałych zawodników na dwuwymiarowej planszy.

Zręcznościowe | ninja | multiplayer | funkcje cross-platform | 2.5D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Atomic Ninjas (PS3)

data premiery gry:

2paź2013

PS3 PSV

Atomic Ninjas to oryginalna gra zręcznościowa, stworzona z myślą o rozgrywkach multiplayer. Producentem tytułu jest niezależne czeskie studio deweloperskie Grip Games, które na swoim koncie ma już tytuły na przenośne konsole Sony, takie jak Impossible Game, 5-in-1 Arcade Hits czy Foosball 2012. Produkcja wspiera funkcje cross-platform, pozwalając posiadaczom jej obu wersji, przeznaczonych na PS Vitę oraz PlayStation 3, na wspólną rozgrywkę, a także korzystanie z tego samego zapisu stanu gry.

Bohaterami Atomic Ninjas są doświadczeni i zaprawieni w walce ninja. Gracze mają do wyboru siedem różniących się wyglądem oraz charakterem postaci. Wcielą się więc np. w Siergieja, który pracował jako technik w elektrowni atomowej lub starego brodatego mnicha. To jaką postać sobie upatrzymy ma znaczenie czysto kosmetyczne i nie wpływa znacząco na przebieg rozgrywki. Każdy bohater może użyć jednej z ośmiu specjalnych zdolności, które dodatkowo możemy ulepszać podczas zabawy.

Zadanie graczy jest proste. Zostają oni wrzuceni wraz z innymi na jedną z siedmiu przygotowanych aren, na których walczyć będą o przeżycie. Zabawa przebiega więc podobnie jak np. w grze Crash Commando. Plansze zostały zrealizowane w technice 2.5D. Są one dość rozległe i posiadają mnóstwo różnych platform, pułapek oraz przeszkód. W przeciwieństwie do wielu podobnych tytułów, w Atomic Ninjas nie możemy bezpośrednio pozbyć się wrogów, zdając np. śmiertelny cios mieczem. Musimy stosować więc rożnego rodzaju sztuczki i korzystać z otoczenia. W oponentów rzucamy więc znalezionymi przedmiotami, zaskakujemy ich używając liny i spychamy w przepaści itd. Postacie są jednak bardzo szybkie i potrafią skakać czy stosować uniki, toteż wyeliminowanie doświadczonych graczy może być sporym wyzwaniem.

Tytuł w całości skupia się na rozgrywkach multiplayer i nie posiada kampanii dla pojedynczego gracza. Pozwala jednak na zabawę na podzielonym ekranie oraz mecze z udziałem sterownych przez komputer graczy.

Gra jest kolorowa, a projekty bohaterów sympatyczne. Nieco do życzenia pozostawia natomiast sterylny i nieciekawy wygląd leveli, które mogłyby obfitować w większą liczbę szczegółów oraz detali nadających im charakter. Twórcy uznali jednak najprawdopodobniej, że rozpraszałyby one uwagę i wpływały negatywnie na dość intensywny przebieg rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Klasyfikacja PEGI Atomic Ninjas

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Atomic Ninjas

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSV