Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSV
Okładka Worms: Revolution Extreme (PSV)
OkładkaWorms: Revolution Extreme (PSV)

Worms: Revolution Extreme PSV

Kolejna odsłona popularnej serii gier strategicznych o zwalczających się robakach od studia Team 17. W przeciwieństwie do kilku poprzednich, trójwymiarowych Wormsów, Worms: Revolution Extreme proponuje rozgrywkę na klasycznych zasadach, z kamerą umieszczoną z boku planszy.

Strategiczne | turowe | 2D | elementy zręcznościowe | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Worms: Revolution Extreme Premiera PSV

8października2013

producent: Team17 wydawca: Team17

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Worms: Revolution Extreme

Cloudberry Kingdom

Atomic Ninjas

Baboon!

Kolejna część popularnej serii strategii turowych z udziałem uzbrojonych po zęby małych robaków. Tytuł nawiązuje do pierwszych gier z robaczego cyklu i w przeciwieństwie do kilku poprzednich, trójwymiarowych Wormsów, proponuje rozgrywkę na klasycznych zasadach z kamerą umiejscowioną z boku miejsca akcji (jak w grach 2D). Grę opracowało studio Team 17.

Ponownie jesteśmy świadkami efektownych starć pomiędzy drużynami złożonymi z bojowo do siebie nastawionych robaków. Wzorem poprzednich tytułów z serii, rozgrywka przebiega w turach. Gracze mają określony limit czasu, aby przemieścić postać, a potem wykonać akcję ofensywną przeciwko robakom konkurencyjnej drużyny.

Deweloper oddał do dyspozycji pokaźny arsenał środków zagłady. Robale mogą korzystać z różnego rodzaju broni palnych, wyrzutni rakiet i granatów, nie zabrakło także kultowych dla fanów serii Świętych Granatów Ręcznych czy zdalnie sterowanych Super Owiec. Do tego arsenału dochodzą także pożyteczne narzędzia – lina, spadochron czy palnik. W Revolution pojawia się parę nowych typów oręża – chociażby telekineza, pistolet na wodę czy Boggy-B.

Nowością w cyklu jest istnienie obiektów fizycznych – muszli, śrubek, zapalniczek – które możemy przemieszczać lub niszczyć według uznania. Po raz pierwszy od 1995 roku robaki zostały także podzielone na klasy, różniące się mocnymi stronami oraz wyglądem – są wśród nich naukowiec, żołnierz, strażnik oraz zwiadowca. Dodatkiem jest także obecność wody, która teraz nie ogranicza się do zbiornika na dole mapy, lecz występuje także na samych planszach – można ją wykorzystać do podtapiania przeciwnika lub zmycia go z powierzchni.

Worms: Revolution działa na nowym, stworzonym specjalnie na potrzeby tej gry, silniku graficznym. Scenografie, wśród których walczymy, są trójwymiarowe, ale sama rozgrywka toczy się z boku. Zrezygnowano przy tym z komiksowego stylu, obecnego chociażby w przedostatnim tytule z serii - Reloaded. Gra jest dostępna tylko w dystrybucji cyfrowej.

Wersja przygotowana z myślą o PlayStation Vita została wzbogacona o tryb o nazwie Treasure Mode pozwalający na otrzymanie specjalnych upominków w przypadku połączenia konsoli z PlayStation 3. Twórcy przygotowali kampanię dla jednego gracza składającą się z 47 misji oraz 25 puzzli.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Worms: Revolution Extreme

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Worms: Revolution Extreme Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network