Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2013, 09:40

autor: Sarge

Worms: Revolution Extreme zapowiedziane na PlayStation Vita

Po ubiegłorocznej premierze Worms: Revolution na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360, studio Team 17 postanowiło zaatakować jeszcze jedną platformę sprzętową. W związku z tym, w trzecim kwartale bieżącego roku do sprzedaży w cyfrowej dystrybucji trafi Worms: Revolution Extreme na PlayStation Vita.

Studio Team 17 zapowiedziało grę Worms: Revolution Extreme na przenośną konsolę PlayStation Vita. Jest to usprawniony port wydanego w zeszłym roku Worms: Revolution na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Posiadacze PlayStation Vita otrzymają m.in. tryb kampanii dla jednego gracza z 47 misjami i 25 wyzwaniami (tzw. puzzle) do zaliczenia. Wszystko to na planszach o różnorodnej tematyce (m.in. kanały, gospodarstwo, plaża, Mars, wesołe miasteczko, czy średniowiecze). Głównym daniem tradycyjnie pozostanie lokalny i sieciowy multiplayer. Maksymalnie czterech graczy będzie mogło bawić się w trybach Deathmatch, Forts oraz Classic.

Worms: Revolution Extreme to usprawniony port Worms: Revolution z ubiegłego roku - Worms: Revolution Extreme zapowiedziane na PlayStation Vita - wiadomość - 2013-07-19
Worms: Revolution Extreme to usprawniony port Worms: Revolution z ubiegłego roku

Worms: Revolution Extreme to kolejna produkcja korzystająca z funkcji Cross-Play i Cross-Save. Oznacza to, że posiadacze PlayStation Vita będą mogli wziąć udział we wspólnej rozgrywce z użytkownikami wersji na PlayStation 3. Z kolei save’y przeniesiemy pomiędzy obiema platformami sprzętowymi, rozpoczynając zabawę na jednej, a kończąc na drugiej. Zupełnie nową funkcją jest Cross-Gifting – dzięki niej posiadacze PlayStation 3 i PlayStation Vita będą mogli odblokować sobie nawzajem dziesięć specjalnych prezentów.

Worms: Revolution Extreme zadebiutuje w trzecim kwartale bieżącego roku w cyfrowej dystrybucji na PlayStation Network. Posiadacze PlayStation Vita tradycyjnie mogą liczyć na wykorzystanie dotykowych funkcji konsoli. Przedni panel pozwoli np. na wybieranie przedmiotów i broni, czy przybliżanie widoku, a tylny pomoże w celowaniu. Nie zabraknie jednak klasycznego sterowania.