Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2013, 13:13

autor: luckie

Lost Planet 3 – polska premiera wersji konsolowych

Dziś do polskich sklepów trafia Lost Planet 3 w edycji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Rodzime wydania otrzymały lokalizację kinową, a za ich dystrybucję odpowiada firma Cenega. Lost Planet 3 w wersji na PC pojawi się w Polsce 27 września.

W Polsce w Lost Planet 3 jako pierwsi zagrają konsolowcy - Lost Planet 3 – polska premiera wersji konsolowych - wiadomość - 2013-08-30
W Polsce w Lost Planet 3 jako pierwsi zagrają konsolowcy

W Polsce debiutuje dziś Lost Planet 3 na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Oba wydania zostały zlokalizowane kinowo (zawierają poskie napisy), a ich dystrybucją w naszym kraju zajmuje się firma Cenega Poland. Na pudełkową wersję pecetową Europejczycy muszą poczekać do 27 września 2013 roku. W poszukiwaniu najlepszych ofert warto zajrzeć do naszej porównywarki cenowej:

  1. Kup najtaniej grę Lost Planet 3 X360
  2. Kup najtaniej grę Lost Planet 3 PS3

Światowa premiera Lost Planet 3 odbyła się w zeszły wtorek. Tym razem produkcją tytułu zajęło się studio Spark Unlimited (Legendary, Turning Point: Fall of Liberty). Po kooperacyjnej „dwójce” twórcy wrócili do pierwotnej formuły, oferując historię skupioną na samotnym graczu. Jako osobny tryb pojawia się też multiplayer dla dwóch drużyn. Jak to podejście do tematu sprawdziło się w praktyce?

Pierwsi recenzenci wystawili grze raczej przeciętne noty – średnia w serwisie Metacritic wynosi 57 dla wersji na PS3 i 61 dla X360. W naszym serwisie Lost Planet 3 otrzymał ocenę 7/10. Głównymi wadami tytułu są powtarzalne walki, sekwencje QTE w starciach z bossami i ogólny brak swobody. Z kolei na plus można zaliczyć mu nieco wolniejsze tempo rozgrywki – gracz nie jest zmuszany do ciągłego pośpiechu – pomysł na umieszczenie mecha w centrum zabawy oraz klimatyczny design. Po więcej szczegółów zapraszamy do naszej recenzji:

  1. Recenzja gry Lost Planet 3 - zwrot w stronę Gears of War i Dead Space
  1. Oficjalna strona Lost Planet