Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2013, 12:14

autor: Hed

America’s Army: Proving Grounds zaprasza do gry – darmowa strzelanka sieciowa

America’s Army: Proving Grounds, nowa odsłona serii strzelanek sieciowych, wystartowała wczoraj na Steamie. Produkcja finansowana przez amerykańską armię jest dostępna za darmo.

 

America’s Army: Proving Grounds – amerykańska armia zaprasza do gry. - America’s Army: Proving Grounds zaprasza do gry – darmowa strzelanka sieciowa - wiadomość - 2013-08-30
America’s Army: Proving Grounds – amerykańska armia zaprasza do gry.

Na Steamie wystartowała gra America’s Army: Proving Grounds, czyli najnowsza odsłona darmowej strzelanki pierwszoosobowej, finansowanej przez amerykańską armię. W produkcji wcielamy się w żołnierzy z elitarnego oddziału, walczących ze sobą w różnych trybach rozgrywki. Proving Grounds wraca do korzeni America’s Army i koncentruje się na podstawach: działaniu w drużynie, komunikacji i oddaniu wrażenia przebywania w sytuacjach bojowych.

Nowa odsłona America’s Army była testowana przez wiele miesięcy i od wczoraj jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych - jak zwykle za darmo i bez żadnych mikropłatności. To wynik współpracy z armią, która za pośrednictwem gry promuje służbę zawodową. Z tym też wiąże się realistyczne podejście produkcji do tematu sprzętu i procedur wojskowych. Oczywiście autorzy nie chcieli przesadzić, więc wciąż mamy do czynienia ze strzelanką sieciową, a nie symulatorem.

W rozmowie z serwisem Polygon twórcy wyjaśnili, że w Proving Grounds można bawić się w tak zwanym trybie normalnym, skierowanym do nowych graczy. Weterani sieciowych starć powinni zainteresować się za to trybem hardcore, usuwającym wszelkie podpowiedzi i ułatwienia. Sama gra składa się ze stosunkowo krótkich ćwiczeń oraz większych misji, w których przeciwko sobie stają dwunastoosobowe drużyny graczy.

  1. America’s Army: Proving Grounds na Steamie

America’s Army to seria strzelanek pierwszoosobowych finansowanych przez amerykańską armię. Projekt został zainicjowany, żeby pomóc w rekrutacji nowych żołnierzy. Pierwsza odsłona produkcji została wydana w 2002 roku na pecetach. Na przestrzeni lat pojawiło się kilka odsłon America’s Army, koncentrujących się na różnych zagadnieniach militarnych. Poszczególne odsłony marki były darmowe i czasem zawierały informacje o szkoleniach wojskowych.