Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2010, 14:45

Wieści ze świata (Dragon Ball: Raging Blast 2, Dead Rising 2, DJ Hero 2) 7/10/10

"Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocji DJ Hero 2, dodatkach DLC do Dead Rising 2, wysokiej sprzedaży Just Dance, nowościach w Xbox Live, a także ukończeniu prac nad Dragon Ball: Raging Blast 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o promocji DJ Hero 2, dodatkach DLC do Dead Rising 2, wysokiej sprzedaży Just Dance, nowościach w Xbox Live, a także ukończeniu prac nad Dragon Ball: Raging Blast 2. Zapraszamy do lektury.

DJ Hero 2

Firma Activision potwierdziła, że osoby, które zakupią grę muzyczną DJ Hero 2 (PS3, X360, Wii) w paczce z pojedynczym kontrolerem (w sugerowanej cenie detalicznej 399,99 złotych) lub z dwoma w zestawie Party Bundle (749,99 złotych), otrzymają w ramach prezentu darmowy egzemplarz pierwszej odsłony marki. Promocja będzie obowiązywać wyłącznie na terenie Starego Kontynentu. Przypominamy, że do premiery nowej produkcji studia FreeStyleGames dojdzie 22 października.

Dead Rising 2

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat czterech pierwszych dodatków DLC do gry akcji Dead Rising 2 w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3. Z informacji podanych przez Capcom wynika, że znajdą się wśród nich:

 • Psychopath Pack (12 października na Xbox Live i 13 października na PlayStation Network)
 • Soldier of Fortune Pack (19 października na XBL i 20 października na PSN)
 • Sports Fan Pack (26 października na XBL i 27 października na PSN)
 • Ninja Pack (2 listopada na XBL i 3 listopada na PSN)

W paczkach znajdziemy m.in. nowe stroje oraz bronie, a także modyfikatory umiejętności (np. lepsza efektowność podczas korzystania z karabinów maszynowych w przypadku Soldier of Fortune Pack). Dodatki będą niestety płatne – za pojedyncze DLC zapłacimy 160 punktów Microsoftu lub 1,99 euro. Screeny prezentujące dodatki możecie obejrzeć na łamach oficjalnego bloga PlayStation.

Wieści ze świata (Dragon Ball: Raging Blast 2, Dead Rising 2, DJ Hero 2) 7/10/10 - ilustracja #1

Just Dance

Koncern Ubisoft ujawnił, że Just Dance – bestsellerowa gra taneczna na Wii – sprzedała się w nakładzie ponad 4,3 miliona egzemplarzy. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że w dniu premiery kontynuacji (15 października w Europie) posiadacze konsoli Nintendo otrzymają możliwość pobrania darmowego DLC w postaci singla Kate Perry o tytule Firework.

Xbox Live

Major Nelson opublikował kolejną aktualizację planu wydawniczego usługi Xbox Live, obejmującą tym razem okres od 6 do 20 października. Poniżej zamieszczamy najważniejsze elementy oferty:

Xbox Live Arcade:

 1. 6 października: Comic Jumper, 1200 punktów MS
 2. 13 października: Sonic the Hedgehog 4: Episode I, 1200 punktów MS
 3. 13 października: Dead Space Ignition, 400 punktów MS
 4. 13 października: Pinball FX 2 (gra za darmo – płaci się za pojedyncze stoły)
 5. 20 października: Super Meat Boy, 1200 punktów MS

Xbox Live Deal of the Week:

Od 11 października:

 • Mass Effect 2: Overlord – 400 punktów MS (tylko subskrybenci Xbox Live Gold)
 • Mass Effect 2: Kasumi Stolen Memory – 400 punktów MS

Od 18 października:

 1. Battlefield: Bad Company 2: Onslaught – 400 punktów MS
 2. Battlefield: Bad Company 2: SPECACT – 320 punktów MS

Serwis Games On Demand:

 • 12 październik: Gears of War 2

Dodatki DLC:

 1. 12 październik: Alan Wake: The Writer – 560 punktów MS

Sideway

Studio Playbrains (Madballs in Babo Invasion) zapowiedziało oficjalnie przygodową platformówkę Sideway. W produkcji, która zostanie wydana wyłącznie na PlayStation 3 (PlayStation Network) w 2011 roku, trafimy na ulice Nowego Jorku. Cechą charakterystyczną Sideway będzie unikalna, dwuwymiarowa oprawa graficzna. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych na łamach oficjalnej strony internetowej studia w niedalekiej przyszłości.

Wieści ze świata (Dragon Ball: Raging Blast 2, Dead Rising 2, DJ Hero 2) 7/10/10 - ilustracja #2

Dragon Ball: Raging Blast 2

Namco Bandai ukończyło prace nad grą walki Dragon Ball: Raging Blast 2 (X360, PS3). Produkcja, w której ponownie weźmiemy udział w walkach bohaterów niezwykle popularnego japońskiego anime, zostanie wydana w Europie 5 listopada.

Bloody Good Time

Premiera Bloody Good Time – niekonwencjonalnej gry akcji autorstwa firmy Outerlight (mającej w dorobku podobna pozycję o tytule The Ship) – odbędzie się 27 października. Produkcja zostanie wydana w formie cyfrowej za pośrednictwem Xbox Live Arcade oraz Steama i będzie reprezentować świeże podejście do wieloosobowych gier akcji. Przeniesie nas w świat Hollywoodu, który wbrew pozorom jest wyjątkowo niebezpieczny. Miejsca takie jak domek na plaży, kasyno czy opuszczony hotel staną się sceną krwawych rozgrywek pomiędzy aktorami rywalizującymi ze sobą o szansę na stanie się prawdziwą gwiazdą. Gra powstaje na bazie silnika Source i będzie umożliwiać jednoczesną rozgrywkę maksymalnie ośmiu osobom.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Kaptain Brawe: A Brawe New World

Planet Horse

Naughty Bear

Sports Champions

DeathSpank

Cities XL 2011

Tom Clancy’s Ghost Recon Predator

Martial Empires

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Earth Defense Force: Insect Armageddon

Game Party: In Motion

Shaun White Skateboarding - sterowanie

Tactics Ogre: Let Us Cling Together

Real Warfare 2: Northern Crusades

Facepalm - ZombieTango video magazyn

Shaun White Skateboarding w akcji Gramy!

Darmowy powrót do Warhammer Online Gramy!

gry