Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Kaptain Brawe: A Brawe New World (PC)

Kaptain Brawe: A Brawe New World PC

Kreskówkowa gra przygodowa z interfejsem point-n-click. Akcja toczy się w alternatywnym XIX wieku, w czasach gdy ludzkość opanowała technologię podróży międzyplanetarnych. Zabawa polega na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Kaptain Brawe: A Brawe New World (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada2010

Kaptain Brawe: A Brawe New World to gra przygodowa w konwencji science fiction. Produkcja została wykonana przez studio Cateia Games, mające na koncie m.in. The Legend of Crystal Valley oraz Hotel. Chorwacka firma przejęła projekt po tym, jak zrezygnował z niego niezależny zespół Napthalite Productions.

Akcja Kaptain Brawe dzieje się w alternatywnym, XIX-wiecznym świecie, w którym kosmiczni piraci terroryzują całe galaktyki. Na początku rozgrywki kontrolujemy postać oficera jednostki Space Police, mającego za zadanie odszukać dwójkę porwanych naukowców. Potem wcielamy się kolejno w odnalezione postacie i wykonujemy szereg zadań, zmuszających do odwiedzenia pięciu planet i kilkudziesięciu rozsianych po nich lokacji.

Wśród miejsc, jakie przychodzi zbadać głównemu bohaterowi i jego późniejszym kompanom, znajdują się m.in. hotel „Jama”, wiejski młyn, mroczna jaskinia, cmentarz, góry, a także bazy i statki kosmiczne. W każdym z miejsc autorzy pozostawili do rozwiązania szereg zagadek. Prócz tego na swojej drodze napotykamy także rozmaite postacie – kosmicznych piratów, przedstawicieli intergalaktycznego rządu czy też tajnych agentów. Dialogi z nimi naznaczone są sporą dawkę humoru, jednocześnie odsłaniając fragmenty nie mniej zabawnej intrygi.

Kaptain Brawe wykonano na dwuwymiarowym silniku graficznym. Wszystkie postacie i lokacje zostały narysowane ręcznie. Ponadto gra posiada intuicyjny interfejs, obsługiwany w całości za pośrednictwem myszy.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Kaptain Brawe: A Brawe New World

Wymagania wiekowe Kaptain Brawe: A Brawe New World

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kaptain Brawe: A Brawe New World

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 1 GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32 MB, 350 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Wieści ze świata (Dark Souls, Worms Crazy Golf, The Book of Unwritten Tales) 17/10/11
Wieści ze świata (Dark Souls, Worms Crazy Golf, The Book of Unwritten Tales) 17/10/11

wiadomość17 października 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o łataniu Dark Souls, terminie premiery Wojny Światów, demie angielskiej wersji The Book of Unwritten Tales, a także dacie debiutu Worms Crazy Golf.