Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2016, 13:54

Wieści ze świata (Doom, Pokemon Sun/Moon, The Last Guardian) 28/10/2016

Dziś piszemy o debiucie drugiego multiplayerowego DLC do gry Doom (Hell Followed), rekordach pobitych przez Pokemon Sun i Moon jeszcze przed premierą oraz o możliwości kupienia soundtracku z The Last Guardian na płytach winylowych. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Doom z drugim DLC – Hell Followed

Studio id Software wypuściło drugie multiplayerowe DLC do gry Doom, zatytułowane Hell Followed. Dodatek wzbogaca tryb wieloosobowy o trzy mapy (Orbitalna, Templariusz, Stopienie), jedną broń (żniwiarz), grywalnego demona (Cacodemon), element wyposażenia (impuls wykrywający), a także kilka modułów hakerskich i szereg przedmiotów do personalizacji postaci. Rozszerzenie wchodzi w skład przepustki sezonowej, można też kupić je oddzielnie na Steamie, w PlayStation Store lub w Microsoft Store. Cena DLC wynosi ok. 60 zł.

Pokemon Sun i Moon biją rekordy przed premierą

Firma Nintendo pochwaliła się dwoma rekordami, które pobiły gry Pokemon Sun i Pokemon Moon jeszcze przed rynkowym debiutem (wyznaczonym na 18 listopada). Są to najchętniej zamawiane przedpremierowo gry w historii tego japońskiego wydawcy, a ponadto ich wersja demonstracyjna jest najczęściej pobieraną próbką w dziejach konsoli 3DS. Jak widać, boom na pokemony wywołany przez Pokemon GO trwa w najlepsze.

Wieści ze świata (Doom, Pokemon Sun/Moon, The Last Guardian) 28/10/2016 - ilustracja #2

The Last Guardian z soundtrackiem na płytach winylowych

Firma Sony udostępnia ścieżkę dźwiękową z gry The Last Guardian w wydaniu na płytach winylowych – można ją nabyć w sklepie iam8bit za 35 dolarów (ok. 140 zł). Wysyłkę zaplanowano na pierwszy kwartał 2017 roku. Kompozytorem muzyki do wspomnianego tytułu jest Takeshi Furukawa – twórca niezbyt znany ani doświadczony, ale całkiem utalentowany, sądząc po tym, co mogliśmy usłyszeć do tej pory na materiałach z The Last Guardian. Z jego pracą nad soundtrackiem możecie zapoznać się, oglądając poniższy film. Na koniec przypomnijmy, że najnowsza gra sygnowana nazwiskiem Famito Uedy ma trafić na rynek 6 grudnia bieżącego roku (wyłącznie na PS4).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: