Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2013, 13:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Crysis 3, Stardock, Ubisoft Montpellier) 4/3/13

Dziś piszemy m.in. o grze Crysis 3 w wersji na Wii U, nowym pracowniku studia Stardock, niezapowiedzianej produkcji zespołu Ubisoft Montpellier, a także tajemniczej stronie internetowej zwiastującej coś nowego od projektanta serii Ultima. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sid Meier’s Civilization V

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Sid Meier’s Civilization V: Gold Edition. Dzieło studia Firaxis Games z dodatkami DLC możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 9,99 euro (ok. 41 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Richard Garriot

Richard Garriot (projektant gier z serii Ultima) uruchomił tajemniczą stronę internetową Lord British Presents. W tej chwili można na niej znaleźć jedynie niewiele mówiący licznik i możliwość zapisania się do newslettera. Nie wiadomo do czego tak naprawdę nawiązuje zegar. Odliczanie zakończy się 8 marca o godzinie 17:00, więc wtedy powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej.

Crysis 3

Cevat Yerli (szef studia Crytek) powiedział w wywiadzie dla serwisu Venture Beat, że niemiecki deweloper był „bliski wydania gry Crysis 3 na Wii U”. Co więcej, twórcy znajdowali się nawet na takim etapie prac, że strzelanina była już grywalna na tej konsoli. Niestety, gra ostatecznie nie ukazała się na Wii U, bo „zabrakło biznesowego wsparcia między Nintendo a Electronic Arts”. Deweloper nie otrzymał licencji na wydanie Crysis 3 na Wii U, więc ta wersja „musiała umrzeć”.

Crysis 3 w wersji na Wii U? To było jak najbardziej możliwe - Wieści ze świata (Crysis 3, Stardock, Ubisoft Montpellier) 1/3/13 - wiadomość - 2013-03-04
Crysis 3 w wersji na Wii U? To było jak najbardziej możliwe

Stardock

Studio Stardock (Elemental: Fallen Enchantress, seria Galactic Civilizations) ogłosiło na oficjalnym forum, że do zespołu dołączył Soren Johnson, projektant m.in. gry Sid Meier’s Civilization IV. Brad Wardell (szef Stardock) napisał, że wpływ Johnsona będzie widoczny w grach, które wyjdą w latach 2014-2016.

Ubisoft Montpellier

Gregory Riachi napisał na swoim profilu w serwisie LinkedIn, że wraz ze studiem Ubisoft Montpellier (Rayman Legends, ZombiU) pracuje nad nową grą na PC, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii U. Nie znamy żadnych szczegółów na temat tajemniczego projektu. Z wspomnianego wpisu można jedynie wywnioskować, że prace nad produkcją rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Crysis 3

Crysis 3