Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2014, 14:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Call of Duty: Ghosts, Minecraft, EVE Online) 9/5/14

Dziś piszemy m.in. o karach za akt wandalizmu na pomniku EVE Online, ograniczeniach konsolowych wersji Minecrafta, a także o premierze dodatku DLC Devastation do gry Call of Duty: Ghosts na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Super Meat Boy

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Super Meat Boy. Dzieło studia Team Meat można aktualnie nabyć 80% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 2,79 euro (ok. 12 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Call of Duty: Ghosts

Wczoraj w usługach cyfrowej dystrybucji Steam oraz PlayStation Network pojawił się dodatek DLC Devastation do gry Call of Duty: Ghosts. Dzięki temu rozszerzenie sprawdzić mogą także posiadacze PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 3. Do tej pory ta możliwość była zarezerwowana tylko dla użytkowników Xboksa One lub Xboksa 360. DLC kosztuje 14,49 euro (ok. 60 zł). Rozszerzenie wprowadza cztery kolejne mapy (Ruins, Collision, Behemoth i Unearthed), nową broń (Ripper) oraz drugi epizod do trybu Extinction.

EVE Online

Gracze, którzy dokonali aktu wandalizmu na pomniku EVE Online postawionym w stolicy Islandii dostali permanentne bany w grze. Mowa o sześciu użytkownikach EVE Online oraz jednym koncie w Dust 514. Twórcy postanowili w ten sposób ukarać niesfornych graczy, którzy z pewnością dodatkowo będą musieli zapłacić grzywnę lub ponieść inne konsekwencje swoich czynów, ale za te kwestie nie odpowiada już studio CCP.

Minecraft

Zespół 4J Studios poinformował, że gra Minecraft w wersji na PlayStation 4 oraz Xboksa One nie zaoferuje nieskończenie dużych światów oferowanych przez edycję pecetową. Na konsolach nowej generacji będą one mniejsze, choć na pewno „dużo większe” niż na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Powodem takiego ograniczenia jest nałożony przez Sony i Microsoft limit na rozmiary save’ów na ich platformach sprzętowych. Dzisiejsza informacja oznacza, że pecetowa wersja Minecrafta pozostanie jedyną, na której można grać na nieskończenie dużych światach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Sunset Overdrive
 2. PayDay 2
 3. GRID: Autosport
 4. Archlord II
 5. Source
 6. Lost Saga
 7. The Last Tinker: City of Colors
 8. King’s Bounty: Wojownicy Północy – Lód i Ogień

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Watch Dogs – bohaterowie (PL)
 2. SNOW (2014) – M3 update
 3. Water Park Tycoon – trailer
 4. Hohokum – dziennik dewelopera – sztuka w grze
 5. Heroes & Generals – Patton update
 6. Sunset Overdrive – rozgrywka z komentarzem twórców (PL)
 7. Company of Heroes 2: The Western Front Armies – trailer
 8. Hotline Miami 2: Wrong Number – gameplay
 9. The Incredible Adventures of Van Helsing II – exploring the features trailer (PL)
 10. WildStar – zwiastun otwartej bety
 11. Obcy: Izolacja – dziennik dewelopera – dobieranie obsady (PL)