Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiMMOPC
Okładka Lost Saga (PC)

Lost Saga PC

Dynamiczna bijatyka MMO, rozpowszechniana w formule free-to-play. W grze toczymy pojedynki PvP w jednym z szerokiej gamy trybów rozgrywki, a do naszej dyspozycji oddano ponad 100 w pełni modyfikowalnych postaci, inspirowanych bohaterami gier, książek, filmów, historii i mitów.

Bijatyki | zagraj za darmo | elementy RPG | bijatyka

PC Windows
Okładka Lost Saga (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2009

Lost Saga jest rozpowszechnianą w formule free-to-play bijatyką MMO, której istotą są pojedynki PvP z innymi graczami, w jednym z szerokiej gamy dostępnych trybów rozgrwyki. Produkcja została przygotowana przez koreańskie studio I.O. Entertainment i zadebiutowała w listopadzie 2009 roku w Ameryce Północnej oraz Indonezji. W latach 2013-14 uruchomiono kolejne serwery gry m.in. w Ameryce Południowej i Europie.

W grze wybieramy postać spośród ponad 60 dostępnych bohaterów, których wzorce zaczerpnięto z szeroko pojętej popkultury: gier, książek, filmów, a także z historii i mitów. Galeria dostępnych postaci podzielona została na pięć zasadniczych grup, determinujących ich główny styl walki. Wśród nich znajdziemy np. bohaterów specjalizujących się w walce w zwarciu (Gladiator, Zorro, Król Artur, D’Artagnan, ninja, samuraj), w walce na odległość (Robin Hood, gwiezdny komandos, łowca skarbów, muszkieter, kowboj czy mafijny boss) lub magii (mroczny szaman, nekromanta, wiedźma). Zestaw uzupełniają postaci specjalne (Kapitan Hak, saper, czy gwiazda rocka). Każdy z wybranych modeli możemy oczywiście dostosować do własnych preferencji, modyfikując szereg cech wyglądu, wyposażenia oraz umiejętności. W grze dostępny jest także specjalny sklep, w którym, korzystając z systemu mikropłatności, możemy dokupić elementy ekwipunku i rozmaite wspomagacze ułatwiające zabawę.

Rozgrywka sprowadza się do nieustannego toczenia pojedynków, podczas których nasza postać zyskuje doświadczenie i awansuje na coraz wyższe poziomy, doskonaląc posiadane zdolności. Kolejne walki rozgrywane są na jednej z ponad 20 map, z których każda dedykowana jest wybranym trybom zabawy. Wśród nich znajdziemy zarówno te typowe - Deathmatch, Team Match, 1 on 1 czy Power Stone (odmiana Capture the Flag), jak i zupełnie nowe, oryginalne opcje zabawy. Przykładowo w trybie Prisoner naszym zadaniem jest uwięzienie przeciwników i uwalnianie sojuszników, w Boss Raid jeden z graczy zamienia się w potężnego bossa, którego próbują pokonać pozostali, zaś w trybach Crusade czy Adventure wyruszamy ze znajomym lub grupą przyjaciół w podróż, mającą na celu eliminację zagrażających krainie złych mocy.

Pod względem graficznym Lost Saga cechuje się oprawą charakterystyczną dla dalekowschodnich bijatyk, takich jak wspomniane wyżej BlazBlue czy Guilty Gear. Areny walk ukazane są w pełnym trójwymiarze, a przerysowane postacie utrzymane są wyraźnie w stylistyce mangi i anime. Twórcy zadbali też o płynną animację i sporą dynamikę rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Lost Saga

Wymagania wiekowe Lost Saga

12+

Wymagania sprzętowe Lost Saga

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.2 GHz, 256 MB RAM, Karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti 4200 lub lepsza), 900 MB HDD, Windows XP/Vista/2000

Nagraj gameplay z gry Lost Saga i wygraj komputer wart 7500 zł!
Nagraj gameplay z gry Lost Saga i wygraj komputer wart 7500 zł!

wiadomość8 maja 2014

Zapraszamy Was do konkursu dotyczącego gry Lost Saga! Dla autora najlepszego gameplay'a z tej produkcji przygotowaliśmy wart 7500 zł komputer przystosowany do nagrywania wideo z gier PC i konsolowych!