Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Mabinogi (PC)
OkładkaMabinogi (PC)

Mabinogi PC

Gra MMORPG osadzona w bajkowym świecie fantasy.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mabinogi Premiera PC

22czerwca2004

producent: Devcat wydawca: Nexon Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mabinogi

Lost Saga

MapleStory

Elsword

Mabinogi to gra MMORPG osadzona w bajkowym, kolorowym świecie fantasy. Wydaniem tej produkcji zajęła się koreańska firma Nexon, mająca w swoim portfolio kilka innych produkcji z tego gatunku – wśród bardziej znanych znajdują się MapleStory, Vindictus czy Combat Saga.

Rozgrywka toczy się na trzech kontynentach – Uladh, Belvast i Iria, a to, na którym z nich rozpoczynamy swoją przygodę, zależy od naszej postaci: twórcy umożliwiają nam wybór pomiędzy człowiekiem, elfem oraz gigantem. W przeciwieństwie do wielu innych tytułów tego typu, w tej produkcji nie znajdziemy sztywno określonych klas postaci – kreacja własnego awatara odbywa się poprzez korzystanie z tzw. kart postaci, pozwalających na dowolne mieszanie cech oraz umiejętności (przykładowo: możemy stworzyć łucznika potrafiącego leczyć lub wojownika posługującego się magią).

W tytule znajdziemy rozbudowany moduł walki zarówno w trybie PvE (gracz kontra postaci sterowane przez komputer), jak i PvP (gracz kontra gracz) z wykorzystaniem broni białej, broni dystansowej oraz magii. Zdolności bojowe możemy rozwijać w drzewku umiejętności dającym szerokie możliwości personalizacji naszego bohatera. Coś dla siebie znajdą także gracze stroniący od potyczek – w każdej chwili mogą oni wziąć udział w questach fabularnych, spróbować swoich sił w handlu czy też spędzić czas na grze na jednym z wielu dostępnych instrumentów muzycznych.

Zaimplementowany system craftingu pozwala na tworzenie setek różnorodnych przedmiotów wchodzących w skład kilku kategorii: oprócz standardowych usług w zakresie tworzenia broni i zbroi, możemy zająć się gotowaniem, robótkami ręcznymi czy warzeniem mikstur. Każdą ze stworzonych rzeczy da się sprzedać lub wykorzystać w dalszej rozgrywce.

Oprawa wizualna gry nie odbiega standardem od większości podobnych produkcji – jest kolorowa i czytelna, a animacje postaci są płynne. Świat gry jest zróżnicowany, a odmienne warunki panujące w poszczególnych krainach determinują występowanie danych przeciwników i roślin. Mabinogi jest produkcją wykorzystującą system „Value Added Services”, łączący darmową rozgrywkę i możliwość zakupu specjalnych paczek kart, dostępnych poprzez sklep wbudowany w grę.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Mabinogi: Odpowiednia dla każdego wieku.