Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 maja 2014, 10:37

autor: Góral

Na pomniku EVE Online dokonano aktów wandalizmu

Kilka dni temu firma CCP odsłoniła pomnik EVE Online postawiony na cześć graczy i pierwszej dekady istnienia produkcji. Niestety monument nie postał długo w nienaruszonym stanie, gdyż jeden z użytkowników tytułu postanowił zrobić innemu przykrość i wykreślił jego ksywę z betonowej podstawy, a ktoś inny namalował na konstrukcji pszczołę.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o pomniku EVE Online, który został postawiony w Reykjaviku, stolicy Islandii. Pięciometrowa konstrukcja zaprojektowana przez Sigurdura Gudmundssona oraz dyrektorów artystycznych gry, Börkura Eiríkssona i Ásgeira Jóna Ásgeirssona, niestety nie postała zbyt długo w nienaruszonym stanie, gdyż jak się bardzo szybko okazało, dokonano na niej aktu wandalizmu. Być może pomnik nie został pomalowany puszkami z farbą i nie otagowano go kilkuliterowymi hasłami wyrażającymi stosunek danego człowieka do policji czy klubu piłkarskiego, ale „ozdobiono” go wizerunkiem pszczoły. To jednak nie koniec, gdyż niejaki Gaius Homerson postanowił wyrazić swoją niechęć do gracza o ksywce Xenuria, skreślając jego nick z listy osób znajdującej się na betonowej podstawie. Całość uwiecznił zdjęciem i opublikował w serwisie społecznościowym Twitter. W ten oto sposób ciekawa i minimalistyczna konstrukcja powoli zaczyna tracić swój pierwotny blask. Szkoda jedynie, że w proceder zaangażowany jest także gracz EVE Online, który „wykreślił” innego zawodnika z listy.

Na pomniku EVE Online dokonano aktów wandalizmu - ilustracja #1
Pomnik EVE Online – gracz o ksywce Xenuria został „wykreślony” z listy. - Na pomniku EVE Online dokonano aktów wandalizmu - wiadomość - 2014-05-05
Pomnik EVE Online – gracz o ksywce Xenuria został „wykreślony” z listy.

O planach postawienia pomnika EVE Online dowiedzieliśmy się w lutym bieżącego roku. Niedługo po zakończeniu wielkiej bitwy z udziałem ponad 2 tys. graczy, firma CCP poinformowała, że na cześć swoich graczy i pierwszej dekady istnienia gry, stworzy ciekawą konstrukcję w stolicy Islandii. Słowa dotrzymano i pod koniec kwietnia, monument nazwany „Światy w świecie” (ang. „Worlds Within a World”) stał się rzeczywistością.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

EVE Online

EVE Online