Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 maja 2014, 10:48

autor: Adrian Werner

Zapowiedzano Wake The Dreamer - grę o podejmowaniu decyzji we śnie i na jawie

Zapowiedziano przygodową grę akcji Wake The Dreamer. Wcielimy się w niej w nieszczęśliwego pracownika korporacji i poprzez podejmowanie decyzji zarówno w świecie rzeczywistym, jak i krainie marzeń sennych spróbujemy odmienić jego życie. Produkcja pojawi się pod koniec roku, a zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Niewielki niezależny zespół, którym dowodzi Ali Sakhapour, ujawnił swój pierwszy projekt. Okazała się nim nietypowa przygodowa gra akcji Wake The Dreamer, która zasymuluje żywot szarego pracownika korporacji, jak również odtworzy fantastyczny świat, w jaki przenosi się jego umysł po zaśnięciu.

Zaczynając zabawę wykreujemy swoje wirtualne ego za pomocą rozbudowanego edytora postaci. Rozgrywka podzielona zostanie na dwie naprzemienne sekcje. Za dnia zajmiemy się zwykłym życiem bohatera. Będziemy musieli chodzić do pracy, wykonywać obowiązki zawodowe, eksplorować miasto, zarabiać pieniądze i wydawać je na zakup nowych ubrań oraz mebli. Ta warstwa przypominać ma symulacje pokroju The Sims czy Tamagotchi. Nasza postać będzie bowiem żyła własnym życiem według zegara na telefonie lub smartfonie i wejście do gry o różnych porach ma przynosić odmienne efekty.

Tym, co odróżni Wake The Dreamer od typowych symulacji życia ma być obecność równoległego świata marzeń sennych, do którego przeniesiemy się po zaśnięciu bohatera. W tej rzeczywistości będziemy podróżowali w statku kosmicznym pomiędzy planetami, brali udział w konfliktach między fantastycznymi rasami , a nawet spróbujemy znaleźć miłość.

Zarówno we śnie, jak i na jawie zmuszeni zostaniemy do regularnego podejmowania ważnych decyzji. Każdy taki wybór skieruje fabułę na nowe tory i wpłynie na oba światy. Na początku gry nasz bohater będzie samotny i bardzo nieszczęśliwy. To od nas zależeć będzie, czy uda mu się zmienić swoje życie na lepsze czy też jeszcze głębiej zanurzy się w marazmie i depresji. Zabawę urozmaicą okazjonalne zagadki oraz prosty system walki.

Wake The Dreamer zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a premiera na nastąpić pod koniec roku. Za kilka tygodni autorzy zamierzają uruchomić Kickstartera w celu zebrania dodatkowych środków potrzebnych na lepsze dopracowanie projektu.

    - Wake The Dreamer – oficjalna strona gry

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.