Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2014, 11:18

autor: Draug

Call of Duty: Advanced Warfare – nowe informacje na temat fabuły, rozgrywki i nie tylko

Dzięki zapowiedzi opublikowanej na łamach magazynu Game Informer poznaliśmy nowe informacje na temat gry Call of Duty: Advanced Warfare. Dowiedzieliśmy się czegoś więcej między innymi o głównym bohaterze, fabule, udziale futurystycznej technologii w zabawie oraz warstwie technicznej produkcji. Zapraszamy do lektury.

Call of Duty: Advanced Warfare w skrócie:
  • Twórcy: Sledgehammer Games
  • Gatunek: FPS
  • Realia: futurystyczne USA w latach 50. XXI wieku
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery: 4 listopada 2014

Call of Duty: Advanced Warfare to chyba najgorętszy temat, jakim żyła branża w ostatnim tygodniu – choć użycie tutaj czasu przeszłego jest nieadekwatne, biorąc pod uwagę, że nadal docierają do nas nowe informacje na temat najnowszej odsłony przebojowej serii FPS-ów koncernu Activision Blizzard. Dziś kolejną porcję rewelacji zawdzięczamy obszernej zapowiedzi opublikowanej na łamach magazynu Game Informer, w którym dzieło studia Sledgehammer Games jest tematem miesiąca. Zawarte w artykule wiadomości (przekazane nam przez jednego z użytkowników forum NeoGAF) rzucają nowe światło na temat takich aspektów produkcji jak m.in. fabuła, główny bohater oraz futurystyczna technologia i jej udział w rozgrywce. Szczegóły znajdziecie poniżej.

W Advanced Warfare pokierujemy krokami tylko jednej postaci – szeregowego Mitchella. Nie znamy jego przeszłości, lecz zapowiedziano, iż nie będzie ona odbiegała od fabularnych standardów gatunku, a przy tym zostanie przedstawiona w taki sposób, by uzasadnić pojawianie się bohatera w różnorodnych rolach, jak pilot samolotu myśliwskiego czy członek załogi łodzi podwodnej. Do spraw toczących się na najwyższym szczeblu władzy protagonistę zbliży fakt, że będzie on przyjacielem Willa Ironsa – syna Jonathana Ironsa, który jest prezesem militarnej korporacji ATLAS (postać grana przez Kevina Spaceya).

Natomiast historia skupi się na działaniach organizacji terrorystycznej KVA – posiadającego silne zaplecze finansowe i zagrażającemu całemu światu ugrupowania, które przeprowadza zmasowane i równoczesne ataki na wiele miast w różnych rejonach globu. Jednak ukazane na zwiastunie San Francisco nie jest jednym z takich miejsc – bohater i inni żołnierze na usługach ATLAS Corporation trafią tam, aby podjąć próbę powstrzymania kolejnego uderzenia ze strony KVA. Według ujawnionych informacji, akcja przeniesie się następnie do Detroit, a potem do innych miast. Wiemy też, że wydarzenia w grze rozpoczną się w roku 2052.

Bardziej interesująco przedstawia się kwestia futurystycznej technologii, z jakiej skorzystamy podczas zabawy. Kluczową rolę odegrają znane nam już egzoszkielety (EXO suits), które będzie można modyfikować i ulepszać za punkty zdobywane wraz z postępami w kampanii. Oprócz tego w nasze ręce trafią takie gadżety jak wizjer korzystający z technologii rozszerzonej rzeczywistości, granaty służące do ujawniania pozycji przeciwników, rękawice magnetyczne do wspinania się na budynki, a także system kamuflażu, używany w misjach skradankowych.

Co ciekawe, wszystkie te cuda techniki oparto na współczesnych badaniach i prototypach, a ponadto ich projekty zostały przedyskutowane ze specjalistami (wojskowymi i naukowcami). Jeśli chodzi o warstwę technologiczną Advanced Warfare, to zdradzono tylko, że gra powstaje na nowym silniku graficznym – twórcy nie powiedzieli na ten temat nic więcej. Na koniec warto wspomnieć, że wersje na konsole starej generacji (Xbox 360, PlayStation 3) zostaną opracowane poza Sledgehammer Games, przez zewnętrznego dewelopera. Niestety, nie ujawniono, jakiemu zespołowi przypadnie w udziale to zadanie.

Kto z Was wybiera się tej jesieni na pole bitwy przyszłości w Advanced Warfare? - Call of Duty: Advanced Warfare – nowe informacje na temat fabuły, rozgrywki i nie tylko - wiadomość - 2014-05-05
Kto z Was wybiera się tej jesieni na pole bitwy przyszłości w Advanced Warfare?

Przypomnijmy, że premierę Call of Duty: Advanced Warfare zaplanowano na 4 listopada bieżącego roku. Oprócz posiadaczy wspomnianych platform sprzętowych siódmej generacji, na futurystyczne pole bitwy w egzoszkielecie trafią właściciele komputerów osobistych oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o omawianej grze, zapraszam do lektury naszych poprzednich wiadomości:

TWOIM ZDANIEM

Twoja reakcja na ujawnienie Call of Duty: Advanced Warfare to:

Futurystyczne klimaty zdecydowanie mnie odrzucają.
49,2%
Jeszcze nie wiem co myśleć na temat Advanced Warfare.
19%
Bomba! Przyszłość, egzoszkielety i Kevin Spacey!
18,4%
Nie jest źle, nareszcie wygląda jak next-gen. Jestem zainteresowany.
13,5%
Zobacz inne ankiety