Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 maja 2014, 14:00

autor: Sarge

Sega Sammy w raporcie finansowym - ponad milion sztuk Total War: Rome II

Z najnowszego raportu finansowego firmy Sega Sammy dowiedzieliśmy się, że w ostatnim rok fiskalnym najlepiej sprzedającą się grą japońskiego wydawcy była produkcja strategiczna Total War: Rome II. Jako jedyna rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy.

Firma Sega Sammy ujawniła wyniki finansowe za zakończony rok fiskalny (1 kwietnia 2013 roku – 31 marca 2014 roku). Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, jak sprzedały się niektóre gry japońskiego wydawcy. Mowa o takich produkcjach, jak Total War: Rome II, Football Manager 2014, Sonic: Lost World, Company of Heroes 2 czy Ryu ga gotoku Ishin (na zachodzie znana pod tytułem Yakuza: Restoration). Największą popularnością wśród nich cieszy się Total War: Rome II. To jedyna produkcja wydana przez firmę Sega Sammy, która sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Zauważa się też coraz większe zapotrzebowanie na gry sieciowe i mobilne. Najlepszym tego przykładem są cieszące się sporą popularnością tytuły, takie jak Phantasy Star Online 2, Puyopuyo!! Quest czy Chain Chronicle.

Total War: Rome II najlepiej sprzedającą się grą firmy Sega Sammy w ubiegłym roku fiskalnym - Sega Sammy w raporcie finansowym - ponad milion sztuk Total War: Rome II  - wiadomość - 2014-05-09
Total War: Rome II najlepiej sprzedającą się grą firmy Sega Sammy w ubiegłym roku fiskalnym

Wyniki sprzedaży gier wydanych przez Sega Sammy:

  1. Total War: Rome II – 1,13 mln egzemplarzy
  2. Football Manager 2014 – 790 tysięcy egzemplarzy
  3. Sonic Lost World – 710 tysięcy egzemplarzy
  4. Company of Heroes 2 – 680 tysięcy egzemplarzy
  5. Yakuza: Restoration – 390 tysięcy egzemplarzy

W okresie 1 kwietnia 2013 roku – 31 marca 2014 roku firma Sega Sammy odnotowała przychód netto w wysokości 378 miliardów jenów (ok. 3,71 miliardy dolarów) – o 17,6% mniej niż rok wcześniej. To przełożyło się na zysk netto na poziomie 3,72 miliardów jenów (ok. 302 miliony dolarów), co jest wynikiem o 8,2% gorszym od tego uzyskanego we wcześniejszym roku fiskalnym.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Sega Sammy