Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 maja 2014, 14:00

autor: Sarge

Sega Sammy w raporcie finansowym - ponad milion sztuk Total War: Rome II

Z najnowszego raportu finansowego firmy Sega Sammy dowiedzieliśmy się, że w ostatnim rok fiskalnym najlepiej sprzedającą się grą japońskiego wydawcy była produkcja strategiczna Total War: Rome II. Jako jedyna rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy.

Firma Sega Sammy ujawniła wyniki finansowe za zakończony rok fiskalny (1 kwietnia 2013 roku – 31 marca 2014 roku). Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, jak sprzedały się niektóre gry japońskiego wydawcy. Mowa o takich produkcjach, jak Total War: Rome II, Football Manager 2014, Sonic: Lost World, Company of Heroes 2 czy Ryu ga gotoku Ishin (na zachodzie znana pod tytułem Yakuza: Restoration). Największą popularnością wśród nich cieszy się Total War: Rome II. To jedyna produkcja wydana przez firmę Sega Sammy, która sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Zauważa się też coraz większe zapotrzebowanie na gry sieciowe i mobilne. Najlepszym tego przykładem są cieszące się sporą popularnością tytuły, takie jak Phantasy Star Online 2, Puyopuyo!! Quest czy Chain Chronicle.

Total War: Rome II najlepiej sprzedającą się grą firmy Sega Sammy w ubiegłym roku fiskalnym - Sega Sammy w raporcie finansowym - ponad milion sztuk Total War: Rome II  - wiadomość - 2014-05-09
Total War: Rome II najlepiej sprzedającą się grą firmy Sega Sammy w ubiegłym roku fiskalnym

Wyniki sprzedaży gier wydanych przez Sega Sammy:

  1. Total War: Rome II – 1,13 mln egzemplarzy
  2. Football Manager 2014 – 790 tysięcy egzemplarzy
  3. Sonic Lost World – 710 tysięcy egzemplarzy
  4. Company of Heroes 2 – 680 tysięcy egzemplarzy
  5. Yakuza: Restoration – 390 tysięcy egzemplarzy

W okresie 1 kwietnia 2013 roku – 31 marca 2014 roku firma Sega Sammy odnotowała przychód netto w wysokości 378 miliardów jenów (ok. 3,71 miliardy dolarów) – o 17,6% mniej niż rok wcześniej. To przełożyło się na zysk netto na poziomie 3,72 miliardów jenów (ok. 302 miliony dolarów), co jest wynikiem o 8,2% gorszym od tego uzyskanego we wcześniejszym roku fiskalnym.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Sega Sammy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.