Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2014, 13:38

autor: Góral

Human Element - Nexon wyda survivalowy projekt Roberta Bowlinga

Koreańska firma Nexon, jeden z potentatów w świecie gier free-to-play, ujawniła, że wyda pierwszą produkcję studia Robotoki - Human Element. Ciekawie zapowiadający się survivalowy tytuł na komputery PC i konsole Xbox One oraz PlayStation 4, ukaże się w czwartym kwartale 2015 roku.

W marcu informowaliśmy o zmianach jakie zaszły w przypadku gry Human Element od studia Robotoki (firma założona przez Roberta Bowlinga, wieloletniego pracownika koncernu Activision i studia Infinity Ward). Deweloper zaprzestał prac nad prequelem produkcji, który miał się ukazać na konsoli Ouya i podpisał umowę z firmą Crytek dotyczącą wykorzystania technologii CryEngine (silnik znany m.in. z serii Crysis). Tym razem okazało się, że zespół dawnej „twarzy” serii Call of Duty nawiązał współpracę z koreańską korporacją Nexon – jednym z największych wydawców gier free-to-play. W jej ramach firma zatroszczy się nie tylko o promocję, ale także podzieli się swoim doświadczeniem z ekipą Robotoki.

Human Element trafiło pod skrzydła firmy Nexon. - Human Element - Nexon wyda survivalowy projekt Roberta Bowlinga - wiadomość - 2014-05-09
Human Element trafiło pod skrzydła firmy Nexon.

„Połączenie szybkiej, kinowej rozgrywki z której znany jest nasz zespół, ze społecznościowym charakterem MMO i wiedzą firmy Nexon, pozwoli zredefiniować gatunek gier survival” – stwierdził Robert Bowling, szef studia Robotoki.

Dodatkowo Owen Mahoney, szef Nexona, ujawnił, że współpraca ta jest ważnym krokiem dla firmy starającej się rozwijać rynek przełomowych gier klasy AAA, opartych na modelu biznesowym free-to-play. Wychodzi więc na to, że Human Element będzie darmową produkcją, jednak nie ujawniono żadnych konkretów na ten temat.

Premiera tytułu odbędzie się w czwartym kwartale 2015 roku, najpierw na komputerach PC. W późniejszym czasie światło dzienne mają ujrzeć wersje na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Nexon to jeden z największych wydawców gier free-to-play. Koreańska firma została założona w 1994 roku i od tamtej pory prężnie się rozwija, posiadając filie na całym świecie. W portfolio koncernu znajdują się takie tytuły jak Elsword, Counter-Strike Online, Combat Arms czy też Navy Field 2: Conqueror of the Ocean.