Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4XONEPC
Okładka Source (PS4)

Source

Niezależna gra zręcznościowo-logiczna, w której kierujemy ostatnim świetlikiem zamieszkującym alternatywny świat. Musi on ocalić go przed zagładą ze strony ciemnej mocy. Podczas zabawy poznajemy środowisko produkcji, wykorzystując jego wybrane elementy na swoją korzyść.

Zręcznościowe | elementy logiczne | indie

Okładka Source (PS4)

producent: Fenix Fire

wydawca: Fenix Fire

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PC PS4 XONE

Source to niezależna gra zręcznościowa autorstwa amerykańskiego studia Fenix Fire, założonego przez Briana i Annę McRae - byłych pracowników takich firm, jak Midway Games, Blizzard Entertainment, The Collective czy High Voltage Software. Deweloper ten znany jest głównie z Roboto – popularnej produkcji dedykowanej urządzeniom mobilnym (iOS oraz Android). Source jest pierwszym projektem stworzonym z myślą o komputerach osobistych i konsolach stacjonarnych. W grze wcielamy się w świetlika mieszkającego w alternatywnym wymiarze. Nie jest to jednak zwyczajny owad, lecz stworzenie posiadające moc manipulowania energią każdej żywej istoty. Jako ostatni przedstawiciel gatunku, musimy wykorzystać swoje unikalne umiejętności, by powstrzymać ciemną energię, niszczącą nasz świat.

Rozgrywka w Source łączy w jedno kilka gatunków gier wideo. Przede wszystkim liczy się eksploracja fantastycznego środowiska, w którym musimy odszukać tytułowe źródło zła i przywrócić pokój. By tego dokonać, należy przebrnąć przez szereg poziomów, w których czekają na nas łamigłówki logiczne oraz potężni przeciwnicy. By móc z nimi nawiązać równą walkę, cały czas musimy się rozwijać, zdobywając nowe moce i większą siłę. Równie ważnym elementem jest poznawanie środowiska, gdyż niektóre stworzenia mogą zarówno nam zaszkodzić, jak i pomóc.

Jednym z elementów wyróżniających Source spośród wielu innych produkcji jest oprawa graficzna. Tytuł stworzony został w minimalistycznym stylu, ale prosta grafika 3D charakteryzuje się mnóstwem neonowych barw i efektów świetlnych, znacznie podnoszących doznania wizualne. Dodatkowo środowisko często całkowicie zmienia barwy, przechodząc z ciasnych i ciemnych korytarzy, do dużych jasnych plansz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Source

Wymagania wiekowe Source

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Source

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

Wykorzystuje: Xbox Live

PC
PS4
XONE