Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2009, 13:28

autor: Jiker

Wieści ze świata (Black Mesa, Forza Motorsport 3, Dragon Age: Origins) 8/12/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: najlepsze gry na PC według serwisu Gamasutra, Black Mesa najszybciej w 2010 roku, zapowiedź nowej Księgi Rekordów Guinessa: Edycji dla Graczy, ścieżka dźwiękowa do Forza Motorsport 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: najlepsze gry na PC według serwisu Gamasutra, Black Mesa najszybciej w 2010 roku, zapowiedź nowej Księgi Rekordów Guinessa: Edycji dla Graczy, ścieżka dźwiękowa do Forza Motorsport 3 i inne. Zapraszamy do lektury.

PlayStation Motion Controller

Firma Sony Computer Entertainment złożyła w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację nowego patentu związanego z PlayStation Motion Controller. Wynika z niego, że producent konsoli PlayStation 3 rozważa uzupełnienie swojego pomysłu na kontroler nowej generacji o kilka nowych funkcji. Chodzi tu m.in. o możliwość łączenia kontrolerów z Dual Shockiem, wbudowanie czytnika linii papilarnych (dzięki czemu konsola rozpoznawałaby osobę trzymają kontroler) oraz miejsce do instalacji mikrofonu. W patencie przedstawiona została również idea personalizacji PlayStation Motion Controller, poprzez wymianę obudowy. Kontroler powinien trafić do sprzedaży wiosną 2010 roku.

Gamasutra

Redakcja serwisu Gamasutra opracowała listę pięciu najlepszych gier pecetowych 2009 roku. Na pierwszym miejscu uplasowało się Dragon Age: Origins, czyli najnowsze cRPG autorstwa firmy BioWare. Na kolejnych pozycjach obsadzono: Warhammer 40,000: Dawn of War II (Relic Entertainment), Left 4 Dead 2 (Valve), Empire: Total War (Creative Assembly) oraz Torchlight (Runic Games). Redakcja Gamasutry wyróżniła również kilkanaście innych produkcji, które trafiły do sprzedaży w bieżącym roku.

Black Mesa

Twórcy modyfikacji Black Mesa poinformowali, że do jej premiery nie dojdzie w 2009 roku. Oznajmili jednocześnie, że projekt, który został zapowiedziany jeszcze w 2004 roku, doczeka się debiutu w niezbyt odległej przyszłości. Przypominamy, że Black Mesa to mod do gry Half-Life 2. Zasadniczym celem pomysłu jest odtworzenie za pomocą zastosowanego w Half-Life 2 silnika Source oryginalnej gry Half-Life.

Wieści ze świata (Black Mesa, Forza Motorsport 3, Dragon Age: Origins) 8/12/09 - ilustracja #1

Havok

Niezależni deweloperzy, którzy chcieliby uzyskać dostęp do narzędzi z rodziny Havok (m.in. Havok Animation, Havok AI, Havok Behavior, Havok Cloth, Havok Destruction oraz Havok Physics) mogą aktualnie skorzystać z nowego programu licencyjnego. Mianowicie, Independent Developer Program to oferta dla firm pragnących podpisać umowę na rok i wykorzystać w ten sposób narzędzia Havok w wielu swoich projektach. Standardowo podpisanie porozumienia oznacza możliwość implementacji technologii wyłącznie w jednym, konkretnym tytule.

Guinness World Records Gamer's Edition

Dowiedzieliśmy się, że trzecia odsłona Księgi Rekordów Guinessa: Edycja dla Graczy zostanie opublikowana na początku przyszłego roku. 4 stycznia zadebiutuje na rynku amerykańskim, z kolei 21 stycznia trafi do sprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii. Cena poprzednich edycji kształtowała się na poziomie 15 funtów.

Forza Motorsport 3

Firma Sumthing Else Music Works wprowadziła do sprzedaży ścieżkę dźwiękową do gry Forza Motorsport 3. Zestaw dwunastu utworów Lance’a Hayesa aka DJ Drunken Master możecie znaleźć m.in. w ofercie sklepu Sumthingdigital.com, gdzie kosztuje 9,99 dolarów oraz w iTunes.

iPhone

Firma Apple opublikowała w sieci listę z najlepszymi grami 2009 roku dostępnymi na iPhone’a i iPod Touch. Możecie ją znaleźć na łamach serwisu TouchArcade.com. Notowanie jest częścią szerszej inicjatywy o nazwie iTunes Rewind 2009, w ramach której wybrano najlepszą zawartość iTunes w kilku zróżnicowanych kategoriach (m.in. muzyka, filmy, aplikacje itp.).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Metal Gear Solid: Peace Walker

Król Futbolu: Piłkarski Quiz

Horrid Henry: Missions of Mischief

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Alien Breed Evolution - gameplay #1

Alien Breed Evolution - gameplay #2

Alien Breed Evolution - gameplay #3

Alien Breed Evolution - gameplay #4

Alien Breed Evolution

Guild Wars 2

Silent Hunter V - Demonstracja Engine

BioShock 2 - elektryczna ręka

Darksiders: Wrath of War - Hellbook #3

Dark Void

Dofus - Dofus 2.0

Gwiazdkowe Zakupy - Xbox 360 video felieton

gry