Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2012, 14:23

autor: luckie

Wieści ze świata (Assassin’s Creed III, War of the Roses, ArmA III) 17/09/12

Dziś piszemy m.in. o osiągnięciach w Assassin’s Creed III, comiesięcznej zawartości dla War of the Roses oraz o sprawie aresztowania twórców ArmA III. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Assassin’s Creed III

Ujawniono listę xboksowych Osiągnięć w Assassin’s Creed III. Najprawdopodobniej, zgodnie z dotychczasową tradycją, takie same trofea pojawią się również w wersji na PC i PlayStation 3. Jest ich w sumie 50, z czego 5 to osiągnięcia multiplayerowe, a 4 są ukryte. Jeśli chcecie się z nimi zapoznać, odsyłamy Was pod ten adres. Ostrzegamy jednak, że w ich nazwach mogą kryć się spoilery.

Wieści ze świata (Assassin’s Creed III, War of the Roses, ArmA III) 17/09/12 - ilustracja #1
Assassin's Creed III

War of the Roses

Studio Fatshark nie zamierza poprzestać na wydawaniu typowych łatek do swojego wieloosobowego slashera War of the Roses. Aby przedłużyć żywot tytułu, twórcy chcą regularnie, prawdopodobnie co miesiąc, wydawać aktualizacje z nową zawartością. Będą to takie elementy jak nowe mapy, zbroje, broń, a nawet tryby gry (jak chociażby nieobecne na początku oblężenie zamku). Według poprzednich wypowiedzi przedstawicieli zespołu tego typu zawarość będzie darmowa, choć przewidziane są także płatne dodatki DLC z elementami czysto kosmetycznymi. Gra ukaże się 2 października w wersji na PC.

ArmA III

Studio Bohemia Interactive wydało oficjalne oświadczenie dotyczące dwóch jego pracowników aresztowanych tydzień temu w Grecji pod zarzutem szpiegostwa (wydarzenie opisaliśmy pod tym adresem). Można w nim przeczytać, że cała sprawa jest jednym wielkim nieporozumieniem, a Ivan Buchta i Martin Pezlar udali się na wyspę Lemnos w celach czysto rekreacyjnych – ich wyjazd nie miał żadnego związku z procesem tworzenia ArmA III. Przypominamy, że akcja gry dzieje się w niedalekiej przyszłości właśnie na Lemnos. Twórcy wyjaśniają jednak, że wirtualna wyspa jest już niemal ukończona, zatem logicznie rozumując zbieranie materiału na tak późnym etapie produkcji nie miałoby sensu. Jak czytamy w oświadczeniu, teren gry został pomniejszony do 75% rzeczywistej wyspy, a wszelkie placówki militarne zostały stworzone tak, aby pasowały do akcji produkcji i w żaden sposób nie miały przypominać autentycznych greckich baz.

Wieści ze świata (Assassin’s Creed III, War of the Roses, ArmA III) 17/09/12 - ilustracja #2
Według twórców ArmA III aresztowanie dwóch członków ich ekipy to nieporozumienie

Ponadto jedynym znalezionym przy aresztowanych Czechach materiałem, na którym znajdują się obiekty należące do greckich sił zbrojnych, jest krótkie wideo nagrane podczas przejazdu główną drogą obok międzynarodowego lotniska. Podobno przez kilka sekund widać na nim w oddali hangary i inne budynki kompleksu wojskowego. Jak uargumentowano w oświadczeniu, każdy znajdujący się tam turysta mógłby posiadać podobne materiały. Ludzie z Bohemia Interactive dokładają wszelkich starań, by jak najszybciej wyjaśnić sytuację i sprowadzić kolegów do domu. Z pełną treścia oświadczenia można zapoznać się tutaj.

Writers' Guild Awards 2012

Podczas gali Writers' Guild Awards wyłaniane są najlepsze scenariusze m.in. wśród filmów, programów telewizyjnych, książek, dramatów i co nas najbardziej interesuje – gier wideo. W tym roku nominowane zostały scenariusze następujących tytułów:

 1. Batman: Arkham City (Paul Crocker)
 2. Risen 2: Mroczne Wody (Gordon Rennie, Alan Barnes, Emma Beeby)
 3. Zombies, Run! (Naomi Alderman)

Rozdanie nagród odbędzie się 14 listopada. Pełną listę nominacji znajdziecie na oficjalnej stronie Writers’ Guild Awards.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Black Mesa
 2. Fist of the North Star: Ken’s Rage 2
 3. NBA 2K13
 4. Runner2: Future Legend of Rhythm Alien
 5. Toki Tori 2
 6. NHL 13
 7. War of the Roses

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Dishonored kulisy produkcji #3 Doświadczenie (PL)
 2. FIFA 13 Demo trailer
 3. Blade and Soul EU trailer
 4. ZombiU Wii U - Tokyo Conference trailer
 5. Tank! Tank! Tank! Wii U - Tokyo Conference trailer
 6. Sports Connection Wii U - Tokyo Conference trailer
 7. Ninja Gaiden 3: Razor's Edge Wii U - Tokyo Conference trailer
 8. New Super Mario Bros. U Wii U - Tokyo Conference trailer
 9. The Avengers: Battle for Earth Wii U - Tokyo Conference trailer
 10. Assassin's Creed III Wii U gameplay #3
 11. Assassin's Creed III Wii U gameplay #2
 12. Assassin's Creed III Wii U gameplay #1
 13. Aliens: Colonial Marines Wii U - Tokyo Conference trailer
 14. Trine 2 Wii U - Tokyo Conference trailer
 15. Toki Tori 2 Wii U - Tokyo Conference trailer
 16. The Wonderful 101 - Wii U - Tokyo Conference trailer
 17. NBA Live 13 - trailer #1
 18. LEGO City: Undercover - Wii U - Tokyo Conference trailer
 19. Fuse - trailer #1
 20. Bayonetta 2 - Wii U - Tokyo Conference trailer
 21. Star Wars: The Old Republic - Operation: Terror from Beyond (PL)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.