Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2012, 15:37

autor: Olek

Euro Truck Simulator 2 wyjedzie na wirtualne drogi w październiku

Czeskie studio SCS Software ujawniło termin premiery wyczekiwanej symulacji transportowej – Euro Truck Simulator 2. Gra, która pierwotnie miała ukazać się w marcu, ostatecznie na półkach sklepowych pojawi się 19 października.

Euro Truck Simulator 2 wyjedzie na wirtualne drogi w październiku - ilustracja #1
Jeśli deweloperzy nie utkną w korku, gra Euro Truck Simulator ukaże się 19 października.

Twórcy Euro Truck Simulator 2 od przeszło pół roku testują cierpliwość swoich fanów. Premiera gry przekładana była już kilkukrotnie. Podany na oficjalnym blogu studia SCS Software nowy termin – 19 października, ma być jednak ostateczny. Tytuł ukaże się zarówno w tradycyjnych sklepach jak i w dystrybucji cyfrowej, a wydawcą na rynku polskim będzie firma CD Projekt.

Sądząc po wypowiedziach czytelników serwisu gry-online.pl, Euro Truck Simulator 2 to jedna z najgorętszych premier tego roku. W tej chwili współczynnik oczekiwań wynosi 9.1, a w głosowaniu wzięło udział ponad 5 tys. graczy. Nie dziwi więc, że deweloperzy najwyraźniej odczuwają tremę. Półroczny poślizg tłumaczą zresztą troską o jakość finalnego produktu.

Trudno jednak nie zauważyć, że w międzyczasie ekipa SCS Software zajęta była innym projektem. Po tym jak w czerwcu gra Scania Truck Driving Simulator trafiła do sprzedaży, czeski deweloper mógł rzucić wszystkie siły do prac nad ukończeniem ETS 2.

Czekamy jeszcze na potwierdzenie oficjalnej daty premiery gry przez polskiego wydawcę – firmę CD Projekt. Warto jednak zwrócić uwagę na okładkę Euro Truck Simulator 2, która opublikowana została kilka dni temu na profilu Świat Symulatorów w serwisie Facebook. Wynika z niej, że tytuł ukaże się także w... profesjonalnej śląskiej wersji językowej. Pyrsk, ludkowie!

Euro Truck Simulator 2 wyjedzie na wirtualne drogi w październiku - ilustracja #2
  1. Blog studia SCS Software
  2. Recenzja gry Scania Truck Driving Simulator - waga ciężka wśród symulatorów