Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2013, 14:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Arma III, The Big Blue, Project Awakened) 26/3/13

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Arma III, zbiórkach pieniędzy na produkcję gier The Big Blue oraz Project Awakened, a także zapowiedzi Blacklight Retribution na PlayStation 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

DiRT 3

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę DiRT 3. Dzieło studia Codemasters możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 6,79 euro (ok. 29 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

The Big Blue

Ed Annunziata rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję The Big Blue, autorstwa zespołu odpowiedzialnego wcześniej m.in. za Ecco the Dolphin. Będzie to przygodowa gra akcji, która pozwoli graczom „doświadczyć oceanu jak nigdy dotąd”. Pokierujemy w niej „wszystkimi istotami” żyjącymi w oceanie, jakie zostaną stworzone na potrzeby tego tytułu. Rozgrywka ma polegać głównie na eksploracji podwodnego świata, wypełnianiu zadań, kolekcjonowaniu sekretów i rozwiązywaniu zagadek. Twórcy potrzebują 665 tysięcy dolarów na stworzenie The Big Blue. Jak dotąd zebrano ponad 22 tysiące dolarów, a do końca akcji pozostały 34 dni. The Big Blue ma ukazać się 22 kwietnia 2014 roku na PC oraz urządzeniach mobilnych korzystających z systemów iOS lub Android. W planach jest wydanie gry także na innych platformach sprzętowych.

Blacklight Retribution

Zespół Zombie Studios ogłosił, że gra Blacklight Retribution ukaże się również w wersji na PlayStation 4. Podobnie jak pierwowzór na PC, także konsolowa edycja będzie oparta na modelu płatności free to play. Twórcy zapowiadają, że zawartość produkcji pozostanie taka sama, ale kompletnemu przemodelowaniu ulegnie sterowanie. Nie chodzi tylko o oczywiste różnice związane z przejściem na tradycyjnego pada, ale także o dodatkowe funkcje panelu dotykowego. Deweloper planuje wydać Blacklight Retribution „kilka miesięcy po premierze PlayStation 4”.

The Dark Triad: Dragon’s Death

Studio Autoloot Games ogłosiło, że 6 maja rozpocznie kolejną zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na stworzenie gry The Dark Triad: Dragon’s Death. Pierwsza akcja zakończyła się niepowodzeniem, gdy zgromadzono niecałe 6 tysięcy funtów spośród wymaganych 80 tysięcy funtów. The Dark Triad: Dragon’s Death to turowa gra cRPG na PC oraz Xboksa 360, w której akcję obserwujemy z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym.

Arma III

Studio Bohemia Interactive udostępniło aktualizację 0.52 do wersji alfa gry Arma III. Ważąca ok. 310 MB łatka wprowadza m.in. poprawione cienie, ograniczenie zawieszania się produkcji i występowania podobnych błędów. Patch pobierze się automatycznie przy próbie uruchomienia gry. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Arma III

Project Awakened

Studio Phosphor Games rozpoczęło kolejną zbiórkę pieniędzy na dokończenie produkcji gry Project Awakened. Poprzednio twórcy starali się zebrać potrzebną kwotę pół miliona dolarów za pośrednictwem serwisu Kickstarter, jednak nie udało się to, gdyż zgromadzono niecałe 340 tysięcy dolarów. Tym razem deweloper sam zorganizował podobną akcję na oficjalnej stronie internetowej, gdzie można wspomóc studio Phosphor Games. Jak dotąd zebrano niecałe 40 tysięcy dolarów z wymaganych 250 tysięcy dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 38 dni.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: