Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Rain (PS3)
OkładkaRain (PS3)

Rain PS3

Trójwymiarowa gra przygodowa, w której wcielamy się w zagubionego niewidzialnego chłopca, przemierzającego skąpane w deszczu ulice dużego miasta. Gracze muszą unikać tajemniczych stworów, czających się w zaułkach metropolii, próbując równocześnie znaleźć drogę do domu.

Przygodowe | skradanki | elementy logiczne | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rain Premiera PS3

1października2013

producent: Acquire wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rain

Catherine

Back to the Future

Nova-111

Rain to trójwymiarowa gra przygodowa, która została stworzona przez studio Acquire oraz zespół deweloperów, skupionych wokół inicjatywy PlayStation C.A.M.P. Jest to program szkoleniowy Sony przeznaczony dla mieszkańców Japonii, którego celem jest poszukiwanie młodych talentów w świecie branży gier. Warto dodać, że Acquire działa na rynku już od wielu lat i w swoim dorobku ma konsolowe serie takie jak Way of the Samurai, Tenchu oraz gry MIND=0 i Sumioni.

W grze wcielimy się w chłopca, który zgubił się w nocy na ulicach wielkiego miasta. Grozę sytuacji zwiększa fakt, że w bliżej nieznany mu sposób stał się kompletnie niewidzialny. Gdy zastanawia się co ma dalej zrobić dostrzega sylwetkę tajemniczej dziewczyny, która podobnie jak on jest praktycznie niewidoczna, a jej sylwetkę można dostrzec jedynie dzięki spływających po niej strugach gęstego deszczu. Chłopak rusza w pościg mając nadzieję, że dowie się czegoś o sytuacji w jakiej się znalazł.

W trakcie rozgrywki, akcję obserwujemy z trzeciej osoby. Gracze nie mają wpływu na pracę kamery. Przemierzając uliczki i tajemnicze zakamarki miasta napotkamy różnego rodzaju dziwne i niewidzialne jak my stworzenia, z których część będzie wrogo nastawiona. Gdy tylko dojrzą bohatera natychmiast ruszają agresywnie w jego kierunku. Jedyną nadzieją na przetrwanie ataku jest sprytne schronienie się przed deszczem np. pod daszkiem nad drzwiami do kamienicy, dzięki czemu potwory nie są już w stanie wykryć naszej pozycji. Podczas zabawy rozwiązywać będziemy również proste zagadki logiczne, polegające na manipulacji otoczeniem.

Ponieważ akcja tytułu ma miejsce w nocy podczas ulewy, oprawa graficzna gry operuje stonowanymi barwami z przewagą koloru niebieskiego oraz szarości, nadających produkcji melancholijny klimat. Nie oznacza to jednak, ze lokacje są nieciekawe. Twórcy przygotowali szereg interesujących poziomów, przestawiających najróżniejsze zaułki fikcyjnej europejskiej metropolii.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.