Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360
Okładka The Dark Triad: Dragon's Death (PC)

The Dark Triad: Dragon's Death

The Dark Triad: Dragon's Death jest turową grą cRPG z widokiem izometrycznym, osadzoną w świecie fantasy.

RPG | fantasy | turowe | klasyczne RPG

Okładka The Dark Triad: Dragon's Death (PC)

data premiery gry:

anulowana

PC X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Dark Triad: Dragon’s Death to turowa gra cRPG z widokiem izometrycznym, rozgrywająca się w świecie fantasy, przywołująca na myśl stare dobre klasyki jak np. Baldur’s Gate. Jest to debiutancki projekt studia Autoloot Games, złożonego z weteranów branży odpowiedzialnych m.in. za Age of Conan, Warhammer Online, Ghost Recon i Splinter Cell.

Fabuła gry obraca się wokół tytułowej Mrocznej Trójcy, złożonej z trzech potężnych czarnoksiężników czerpiących swą moc z dziewięciu przeklętych ksiąg mrocznej magii. Gracz wciela się w jednego z najlepszych wojowników wśród wszystkich ras, których zadaniem jest uratowanie króla Jonaha porwanego przez wspomnianą Trójcę i przywrócenie całej krainie wolności.

Twórcy gry stworzyli od podstaw cały system walki i sztucznej inteligencji naszych przeciwników oraz sojuszników. Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej spośród pięciu dostępnych klas. Black Warrior to typowy siepacz obdarzony nadludzką siłą i umiejętnościami walki wręcz. Blue Wizard specjalizuje się w różnych rodzajach czarów, które mogą zarówno leczyć jak i ranić. Elite Thief to mistrz kamuflażu, potrafiący korzystać ze specjalnych tatuaży pozwalających mu przetrwać na polu bitwy. Knight świetnie sprawdza się w roli żywej tarczy skupiającej na sobie ataki przeciwników i odciągając ich uwagę od innych członków drużyny. Conjurer of Bones jest typowym mistrzem przywołań, który poza swoimi bestiami w walce korzysta z mocy totemów. Ponadto podczas podróży i wykonywania powierzonego zadania często towarzyszą nam bohaterowie niezależni. Wszystkie potyczki w grze rozgrywane są w systemie turowym, gracze do pewnego stopnia mogą wpływać na stopień występującej w nich akcji oraz tempo w jakim są one prowadzone.

Graficznie produkcja odbiega znacząco od swoich klasycznych poprzedników. Lokacje są wykonane ze starannością i dbałością o szczegóły. Wszystkie występujące w niej postacie i elementy otoczenia zostały stworzone w środowisku 3D. Akcję i rozgrywkę przez cały czas obserwujemy z izometrycznego punktu widzenia. Intro i przerywniki filmowe oparte są na ręcznie malowanych tłach i szkicach.

The Dark Triad: Dragon’s Death oferuje graczom rozległą mapę, przepełnioną mnóstwem głównych oraz pobocznych zadań i przeciwników. Do zdobycia podczas rozgrywki mamy ponad 5000 różnych osiągnięć. System umiejętności i specjalizacji występujący w produkcji pozwala na zastosowanie wielu rozwiązań i nieszablonowy rozwój postaci. Podczas wędrówki po świecie natrafimy ponadto na wiele artefaktów i przedmiotów, które spotęgują i tak już imponującą liczbę dostępnych kombinacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Dark Triad: Dragon's Death

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Arma III, The Big Blue, Project Awakened) 26/3/13
Wieści ze świata (Arma III, The Big Blue, Project Awakened) 26/3/13

wiadomość26 marca 2013

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji Arma III, zbiórkach pieniędzy na produkcję gier The Big Blue oraz Project Awakened, a także zapowiedzi Blacklight Retribution na PlayStation 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
X360