Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2012, 17:49

autor: Adrian Werner

Wieści ze świata (Archos GamePad, God of War, Guild Wars 2, FTL) 31/8/12

Dziś piszemy m.in. zapowiedzi urządzenia Archos GamePad, filmowej adaptacji God of War, ogłoszeniu daty premiery FTL oraz ujawnieniu, że Sniper: Ghost Warrior 2 zmierza na Wii U. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Sniper: Ghost Warrior 2 na Wii U

Wieści ze świata (Archos GamePad, God of War, Guild Wars 2, FTL) 31/8/12 - ilustracja #1

Sniper: Ghost Warrior 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji. Gra otrzymała rating ESRB M, czyli tylko dla dorosłych. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że szykowana jest wersja na konsole Nintendo Wii U. Nie wiemy jeszcze czy ta edycja zadebiutuje równolegle z wydaniami na pozostałe platformy docelowe.

Guild Wars 2

Olbrzymia popularność Guild Wars 2 zaskoczyła nawet jej twórców. Chętnych do wkroczenia do świata wykreowanego przez studio ArenaNet jest po prostu zbyt dużo. Dlatego deweloper postanowił czasowo zawiesić sprzedaż gry w dystrybucji elektronicznej na oficjalnej stronie. Oczywiście, produkcja cały czas jest dostępna w wersji pudełkowej. Warto przypomnieć, że przed premierą Guild Wars 2 zakupiło ponad milion graczy.

Archos GamePad

Wieści ze świata (Archos GamePad, God of War, Guild Wars 2, FTL) 31/8/12 - ilustracja #2

Firma Archos zapowiedziała wydanie urządzenia GamePad. Będzie to przeznaczone dla graczy urządzenie oparte na systemie Android 4.0, które zaoferuje siedmiocalowy ekran i fizyczne gałki oraz przyciski. To drugie powinno zwłaszcza ucieszyć czytelników nie lubiących sterowania za pomocą ekranu dotykowego. Maszynka trafi do sprzedaży już w październiku, w bardzo atrakcyjnej cenie 150 euro, czyli w przeliczeniu około 630 złotych.

Nowi wojownicy w All-Stars Battle Royal

Stale powiększa się lista wojowników, którzy wystąpią w zmierzającej na PlayStation 3 i PlayStation Vita bijatyce All-Stars Battle Royal. Tym razem dowiedzieliśmy się, że do obsady gry dołączy Nariko z Heavenly Sword oraz Sir Daniel Fortesque z cyklu MediEvil.

FTL: Faster Than Light

Wieści ze świata (Archos GamePad, God of War, Guild Wars 2, FTL) 31/8/12 - ilustracja #3

Powoli dobiega końca oczekiwanie na kosmiczną strategię FTL: Faster Than Light, która kilka miesięcy temu odniosła spory sukces na serwisie Kickstarter, zbierając w sumie ponad 200 tys. dolarów. Twórcy ogłosili, że gra trafi do dystrybucji elektronicznej 14 września tego roku.

Smutny koniec moda Middle Earth Roleplaying

Mamy złe wieści dla fanów Władcy Pierścieni. Twórcy ambitnej modyfikacji Middle Earth Roleplaying (w skrócie MERP) poinformowali, że otrzymali list of prawników firmy Warner Brothers, w którym znalazło się żądanie natychmiastowego zaprzestania prac nad tym projektem. Autorzy nie posiadają środków, które umożliwiłyby im walkę w sądzie z wydawcą, więc ogłosili koniec całego przedsięwzięcia. Modyfikacja MERP miała być totalną konwersją odtwarzającą tolkienowskie Śródziemie w grze The Elder Scrolls V: Skyrim.

Filmowa adaptacja God of War

Dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat nadchodzącej filmowej adaptacji cyklu God of War. W wywiadzie dla serwisu IGN scenarzyści zdradzili, że początkowe fragmentu filmu opowiedzą o losach Kratosa zanim został Duchem Sparty. Dzięki temu, gdy po około 30 minutach Kratos stanie się czymś więcej niż śmiertelnikiem widzowie będą już znali tę postać i dobrze rozumieli jej motywacje. Co ciekawe, według zawartych w artykule danych, budżet produkcji wyniesie imponujące 150 mln dolarów.

Command & Conquer: Ultimate Collection

Wieści ze świata (Archos GamePad, God of War, Guild Wars 2, FTL) 31/8/12 - ilustracja #4

Firma Electronic Arts zapowiedziała wydanie zestawu Command & Conquer: Ultimate Collection. Znajdziemy w nim wszystkie siedemnaście wydanych do tej pory tytułów z tego uniwersum, które ukazały się na na PC. Pełna lista produkcji to:

 • Command & Conquer
 • Command & Conquer The Covert Operations
 • Command & Conquer Red Alert
 • Command & Conquer Red Alert Counterstrike
 • Command & Conquer Red Alert The Aftermath
 • Command & Conquer Tiberian Sun
 • Command & Conquer Tiberian Sun Firestorm
 • Command & Conquer Red Alert 2
 • Command & Conquer Red Alert Yuri’s Revenge
 • Command & Conquer Renegade
 • Command & Conquer Generals
 • Command & Conquer Generals Zero Hour
 • Command & Conquer 3 Tiberium Wars
 • Command & Conquer 3 Kane’s Wrath
 • Command & Conquer Red Alert 3
 • Command & Conquer Red Alert 3 Uprising
 • Command & Conquer 4 Tiberian Twilight

Ponadto w zestawie znajdzie się wybór najlepszych utworów muzycznych, jakie mogliśmy usłyszeć podczas bawienia się w te gry. Nabywcy Command & Conquer: Ultimate Collection będą też mieli zagwarantowany dostęp do bety następnej odsłony cyklu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Gears of War: Judgment
 2. Need for Speed: Most Wanted
 3. Carrier Command: Gaea Mission
 4. Metal Gear Rising: Revengeance
 5. The Cave
 6. Forza Horizon
 7. WRC 3

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Przegląd newsów (27-31 sierpnia) – Metal Gear Solid, Torchlight II, Guild Wars 2
 2. Call of Duty: Modern Warfare 3 - Kolekcja #4
 3. FTL: Faster Than Light - cechy gry
 4. Army of Two: The Devil’s Cartel - pierwszy gameplay
 5. Toki to Towa - przedstawienie walki
 6. https://tvgry.pl/wideo.asp?ID=-21675
 7. Carrier Command: Gaea Mission - Assault Trailer
 8. Battlefield 3: Siły pancerne - Alborz Mountain
 9. Assassin's Creed III - kulisy produkcji #2: Walka, broń i taktyka (napisy PL)