Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2010, 11:53

autor: Jiker

Wieści ze świata (Alan Wake, Battlefield: Bad Company 2, BioShock 2) 10/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o łatkach do konsolowych wersji Battlefield: BC2 oraz aktualizacji BioShock 2, niespodziewanym odejściu dyrektora generalnego LucasArts, nowej grze z serii FIFA, a także zestawie starszych odsłon cyklu Call of Duty. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o łatkach do konsolowych wersji Battlefield: BC2 oraz aktualizacji BioShock 2, niespodziewanym odejściu dyrektora generalnego LucasArts, nowej grze z serii FIFA, a także zestawie starszych odsłon cyklu Call of Duty. Zapraszamy do lektury.

Games Workshop

Firma Games Workshop, będąca właścicielem praw do marki Warhammer, zdecydowała się na złożenie pozwu sądowego przeciwko Curse Inc., zespołowi administrującemu fanowskim serwisem WarhammerAlliance.com. Producent systemów RPG zarzuca mu m.in. bezprawne wykorzystanie licencji oraz niezdrową konkurencję. Pozew w formacie .pdf znajduje się m.in. w tym miejscu. Jest to o tyle dziwna sytuacja, że WarhammerAlliance.com funkcjonuje w Sieci od 2005 roku.

Battlefield: Bad Company 2

Firma Electronic Arts poinformowała, że do publikacji sporej łatki do konsolowych edycji strzelaniny Battlefield: Bad Company 2 (X360, PS3) dojdzie 11 maja, czyli jutro. W ramach aktualizacji wprowadzone zostaną wszystkie poprawki ujęte w patchu R7 i R10, udostępnionym w wersji pecetowej w drugiej połowie kwietnia. Łatka zawierać będzie również bliżej nieokreśloną liczbę zmian zawartych w pectowym patchu R8 i R12, który ujrzy światło dzienne w przeciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin.

Alan Wake

Użytkownicy oficjalnego forum dyskusyjnego przygodowej gry akcji Alan Wake (X360, europejska premiera 14 maja) skrytykowali zawarty w grze system odpowiedzialny za mimikę bohaterów produkcji. Dostrzegli to przedstawiciele studia Remedy Entertaiment, którzy przyznali, że końcowy efekt jest daleki od ideału. Dodali przy tym, że dodatki DLC zostaną już opracowane przy wsparciu dopracowanej technologii, umożliwiając zaprojektowanie naturalnie zachowujących się twarzy. W przypadku „podstawki” twórcy korzystali z systemu FaceFX oraz techniki motion capture.

Wieści ze świata (Alan Wake, Battlefield: Bad Company 2, BioShock 2) 10/05/10 - ilustracja #1

Nintendo

Satoru Iwata, prezes koncernu Nintendo, wziął udział w rozmowie z magazynem Forbes. Jednym z podjętych tematów w trakcie wywiadu okazała się kwestia następcy przenośnej konsoli Nintendo DS, czyli Nintendo 3DS. Iwata poinformował m.in., że efekt stereoskopowego 3D – jedna z nowych funkcji 3DS – będzie tylko jedną z dostępnych opcji, której dezaktywacja będzie możliwa z poziomu menu konsoli. Projektanci platformy pragną w ten sposób zadbać o wzrok najmłodszych użytkowników. Nowe informacje na ten temat zostaną zapewne ujawnione w czasie czerwcowych targów E3.

LucasArts

Darrell Rodriguez, dotychczasowy dyrektor generalny firmy LucasArts (seria Star Wars, cykl Monkey Island oraz Indiana Jones), nieoczekiwanie zrezygnował ze stanowiska. Pełnił swoją rolę od 2008 roku – zastąpił wówczas Jima Warda. Obowiązki Rodrigueza przejmie najprawdopodobniej Jerry Bowerman, aktualnie jeden z dyrektorów koncernu Lucasfilm.

BioShock 2

Firma 2K Games poinformowała, że łatka 1.0.0.4 do BioShock 2 weszła właśnie w fazę ostatecznych testów. Jednocześnie na łamach oficjalnej strony internetowej gry opublikowana została lista zmian, które będa wprowadzane wraz z instalacją patcha (wraz z podziałem na platformy).

Call of Duty

Amazon donosi, że w czerwcu koncern Activision wprowadzi do sprzedaży zestaw Call of Duty: The War Collection w wersji na Xboksa 360. W jego skład wejdzie podobno Call of Duty 2, Call of Duty 3 oraz Call of Duty: World at War.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

XCOM

Hearts of Iron III: Semper Fi

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Dragon Age: Początek - Kroniki Mrocznych Pomiotów

Przegląd tygodnia - halo Alan? video magazyn

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry