Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 lipca 2021, 12:09

autor: Ignacy Ziarkiewicz

Wiedźmin: Pogromca potworów w tydzień przyniósł ponad 2 mln złotych

Według szacunków firmy Sensor Tower, Wiedźmin: Pogromca potworów w tydzień od premiery osiągnął przychód ponad 2 mln złotych i został pobrany co najmniej milion razy. Czy twórcom uda się utrzymać popularność produkcji?

Wiedźmin: Pogromca potworów święci coraz większe sukcesy. Wczoraj informowaliśmy, że mobilną grę studia Spokko pobrano w samym sklepie Google Play już milion razy. Natomiast według szacunków firmy analitycznej Sensor Tower, które podajemy za serwisem Pocketgamer, w tydzień od premiery produkcja wygenerowała przychód w wysokości 534 tys. dolarów, co daje ponad 2 mln złotych. Gra najczęściej jest pobierana w Polsce, jednak najwięcej na mikropłatności przeznaczyli użytkownicy z USA.

Na początku produkcja zmagała się z różnymi problemami technicznymi, zwłaszcza dotyczącymi działania serwerów. Użytkownicy nie mogli dołączyć do gry i pojawiały się długie przerwy techniczne. Jednak deweloperzy szybko poradzili sobie z błędami, a teraz Pogromca potworów najwyraźniej radzi sobie świetnie.

Warto zauważyć, że Minecraft Earth gra mobilna, której niedawno na zawsze wyłączono serwery również opierała się na rozszerzonej rzeczywistości i przez ponad rok nie zarobiła tyle, ile mobilny Wiedźmin w tydzień. Jednak do wyników osiąganych przez Pokemon GO polskiej produkcji bardzo daleko – grę studia Niantic pobrano ponad 10 mln razy w ciągu pierwszego tygodnia. Teraz najważniejszym zadaniem dla studia Spokko jest podtrzymać popularność gry. Czy to się uda, zobaczymy w najbliższej przyszłości.

Na razie Wiedźmin: Pogromca potworów odnosi sukcesy i cieszy się uznaniem graczy. Obecnie gra ma średnią ocen 4,2/5 (na podstawie 38 500 recenzji). A Wy jak oceniacie produkcję?