Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2019, 09:14

autor: Adrian Werner

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch w rozdzielczości 540p w trybie przenośnym

Dowiedzieliśmy się nowych rzeczy na temat konwersji Wiedźmina 3 na Nintendo Switch. Poznaliśmy rozdzielczości, w jakich gra będzie działała, zarówno w trybie przenośnym, jak i stacjonarnym. Ujawniono również rozmiar karty, na której ma być dystrybuowana, i podano, że za port odpowiada studio Saber Interactive.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Konwersja ukaże się w tym roku. - Wiedźmin 3 na Nintendo Switch w rozdzielczości 540p w trybie przenośnym - wiadomość - 2019-06-12
Konwersja ukaże się w tym roku.

Jednym z najciekawszych momentów wczorajszej prezentacji Nintendo Direct była zapowiedź konwersji Wiedźmina 3 na konsolę Nintendo Switch. Teraz dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat sfery technicznej tego projektu.

Konsola mocno odstaje mocą od Xboksa One i PlayStation 4, więc przeniesienie gry na tę platformę sprzętową stanowi spore wyzwanie. Na pierwszym zwiastunie widoczny był wyraźny spadek jakości grafiki. Autorzy ujawnili teraz, że w trybie przenośnym Wiedźmin 3 będzie działał na Nintendo Switch w rozdzielczości 540p.

Natomiast w trybie stacjonarnym, po podłączeniu do stacji dokującej, gra zaoferuje tzw. dynamiczne 720p. Oznacza to, że ta rozdzielczość będzie utrzymywana przez większość czasu, ale silnik ma być w stanie ją chwilowo obniżyć, aby uzyskać płynność przy najbardziej wymagających momentach.

Za konwersję nie odpowiada studio CD Projekt RED. Zadanie przeniesienia gry na Nintendo Switch powierzono zespołowi Saber Interactive, znanemu m.in. z World War Z.

Przypomnijmy, że gra trafi na Nintendo Switch jako The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition. Otrzymamy więc zarówno Dziki Gon, jak i dodatki Serca z Kamienia oraz Krew i wino. Nie zabraknie także wszystkich darmowych DLC, które ukazały się do wersji na inne platformy. Dlatego, aby pomieścić wszystkie te dane, produkcja dystrybuowana będzie na karcie o pojemności 32 GB.

Na razie nie wiemy, kiedy The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch. Twórcy ograniczyli się do stwierdzenia, że premiera nastąpi w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej