Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2019, 10:01

autor: Aquma

Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafił do przeszło 20 milionów graczy. Ostatnia część przygód Geralta z Rivii cieszy się taką popularnością jak dwie poprzednie odsłony serii razem wzięte.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Wiedźmin 3 wciąż sprzedaje się doskonale. - Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2019-06-12
Wiedźmin 3 wciąż sprzedaje się doskonale.

Serwis RPGSite donosi, że seria gier Wiedźmin sprzedała się już w 40 mln egzemplarzy. Co ważne, za połowę wyniku odpowiada trzecia część cyklu – Wiedźmin 3: Dziki Gon. Źródłem informacji jest komunikat prasowy studia CD Projekt RED, powiązany z zapowiedzią wersji dedykowanej konsoli Nintendo Switch.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to pierwsza gra z serii, która ukaże się na konsoli Nintendo, przedstawiając cykl zupełnie nowej publiczności, a także dając szansę ponownego zagrania w ostatnią przygodę Geralta z Rivii - tym razem w ruchu - każdemu, kto już jej doświadczył. Wydanie gry na Nintendo Switch jest również związane z dalszym umocnieniem statusu Dzikiego Gonu jako najlepiej sprzedającego się tytułu marki - obecnie odpowiada on za ponad połowę z 40 milionów sprzedanych egzemplarzy serii – czytamy.

Premiera Wiedźmina 3 na wspomnianej konsoli z pewnością pozwoli na poprawienie tego imponującego wyniku – urządzenie Nintendo cieszy się obecnie olbrzymią popularnością, a kultowy status polskiej produkcji niemal na pewno zaintryguje wielu graczy preferujących platformę Wielkiego N. Konwersja może też wzbudzić zainteresowanie niektórych osób, które mają już w swojej kolekcji wspomniany tytuł CD Projekt RED. Kto ma ochotę na polowanie na potwory w pociągu lub w czasie wycieczki?

  1. CD Projekt RED – strona oficjalna
  2. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PS4 – genialny RPG, który potrzebuje dopracowania
  4. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  5. Wolicie Yennefer od Triss - wszystko o Waszych wyborach ukochanej w grze Wiedźmin 3