Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2019, 10:15

autor: Vergil

Cyberpunk 2077 – konkrety z dema prezentowanego na targach E3

Na targach E3 2019 studio CD Projekt RED organizuje zamknięte prezentacje gry Cyberpunk 2077. Dzięki temu poznaliśmy garść konkretów na temat tej produkcji, a dotyczą one fabuły i jej bohaterów, świata gry, starć z przeciwnikami oraz systemu rozwoju postaci.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Na tegorocznych targach E3 2019 studio CD Projekt Red po raz kolejny organizuje za zamkniętymi drzwiami szczegółowe prezentacje grywalnej wersji Cyberpunka 2077. Szczęśliwcy, którzy na nie trafili, mogli zobaczyć jeden z późniejszych fragmentów gry, kiedy to V (postać, w którą się wcielimy) będzie już na dosyć zaawansowanym poziomie rozwoju. Nasi wysłannicy również się tam zameldowali, dzięki czemu jeszcze dzisiaj na łamach naszego serwisu znajdzie się nowa obszerna zapowiedź omawianej produkcji. W tej wiadomości zajmujemy się natomiast konkretnymi zagadnieniami związanymi z tym tytułem.

Zapowiedź, o której mowa powyżej, czeka na Was pod tym adresem.

V, czyli główny bohater (lub bohaterka) gry, będzie borykać się z problemem nieśmiertelności. - Cyberpunk 2077 – konkrety z dema prezentowanego na targach E3 - wiadomość - 2019-06-12
V, czyli główny bohater (lub bohaterka) gry, będzie borykać się z problemem nieśmiertelności.

RPG

Opis tego, co zaprezentowało polskie studio, należy zacząć od potwierdzenia, że, co zdradziła redakcja serwisu IGN, mamy do czynienia z grą RPG akcji z otwartym światem – w tej materii nie zaszły żadne zmiany. Rozwój postaci ma się tu odbywać bezklasowo, dzięki czemu będziemy mogli nabyć szeroką gamę umiejętności („skille” przedstawiono w formie drzewka wyglądającego niczym komputerowa płyta główna). Oprócz tego po każdym awansie na następny poziom doświadczenia wybierzemy sobie perk zwiększający biegłość w danej dziedzinie (jak choćby hakowanie czy posługiwanie się daną bronią).

John Wick

Znaczna część opowiedzianej w grze historii ma się koncentrować na implancie stanowiącym klucz do nieśmiertelności, który został wszczepiony V (bohaterowi, w którego się wcielimy) bez jego zgody (przez co zapewe ciśnie mu się na usta „I’ve never asked for this”, choć to tylko domysły…). Warto jeszcze przypomnieć, że wygląd bohatera (lub bohaterki) będzie można dostosować do własnych preferencji (wybierzemy kolor oczu, skóry oraz włosów oraz zmodyfikujemy rysy twarzy), co Johnny Silverhand skomentuje w dość niewybredny sposób, dając nam do zrozumienia, że raczej mało kogo obchodzi, jak wyglądamy.

A skoro o Silverhandzie (w tej roli Keanu Reeves) mowa – jest on swego rodzaju „cyfrowym duchem” nawiedzającym protagonistę i komentującym jego poczynania. Choć często będziemy go tylko słyszeć, od czasu do czasu również go zobaczymy.

Po zmroku Night City będzie rozświetlone blaskiem wszechobecnych neonów. - Cyberpunk 2077 – konkrety z dema prezentowanego na targach E3 - wiadomość - 2019-06-12
Po zmroku Night City będzie rozświetlone blaskiem wszechobecnych neonów.

Otwarty świat

Akcja prezentowanej za zamkniętymi drzwiami wersji demonstracyjnej Cyberpunka 2077 toczyła się w dzielnicy Pacifica, która w założeniach miała być wizytówką Night City, jednak ostatecznie została porzucona przez inwestorów. Z lokacji czekających na odwiedzenie twórcy pokazali między innymi zatłoczoną kaplicę czy szereg sklepów; dostęp do wielu towarów sprzedawanych w tych ostatnich należy odblokować, zwiększając tak zwany „street cred” (ang. uliczny szacunek). Miasto będziemy przemierzać pieszo, za kierownicą samochodu bądź… dosiadając motocykla; jazda tym ostatnim została zrealizowana w mocno zręcznościowym stylu. Poza tym warto wspomnieć, że jeżdżąc po ulicach Night City, posłuchamy różnych stacji radiowych, a przejażdżek nie zakłócą nam żadne ekrany wczytywania (chyba że zdecydujemy się na skorzystanie z opcji szybkiej podróży).

Walka i skradanie

Ważny element Cyberpunka 2077 będzie stanowić walka z przeciwnikami. Choć nic nie stanie na przeszkodzie, by wdawać się w otwartą wymianę ognia (pochwyconego wroga będzie można wykorzystać w formie żywej tarczy), twórcy pozwolą nam również eliminować wrogów z zaskoczenia bądź przemykać za ich plecami, a grę będzie można ukończyć, nie zabijając nikogo. Siły użyjemy także przy innych okazjach – przykładowo, drzwi zamknięte na cztery spusty będzie można wyważyć bądź spróbować złamać zabezpieczenia elektronicznego zamka (minigra w hakowanie), by móc przekroczyć je po cichu.

Choć okazji do chwycenia za broń będzie tu sporo, grę da się ukończyć bez zabijania absolutnie nikogo. - Cyberpunk 2077 – konkrety z dema prezentowanego na targach E3 - wiadomość - 2019-06-12
Choć okazji do chwycenia za broń będzie tu sporo, grę da się ukończyć bez zabijania absolutnie nikogo.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o konkrety ujawnione przez ekipę CD Projekt Red. Jako że na nowy gameplay z Cyberpunka 2077 przyjdzie nam jeszcze poczekać (o powodach takiego stanu rzeczy przeczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości), osoby czekające na ten tytuł muszą zadowolić się zwiastunem zaprezentowanym podczas konferencji firmy Microsoft. Na koniec przypominamy, że omawiana produkcja trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One 16 kwietnia 2020 roku, a w Polsce doczeka się pełnej lokalizacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077