Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2019, 18:36

autor: aadamus

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch jeszcze w tym roku

W czasie konferencji Nintendo Direct organizowanej w ramach targów E3 2019 ujawniono, że Wiedźmin 3 doczeka się swojej wersji na konsolę Switch. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Wiedźmin 3 trafi na Nintendo Switch. - Wiedźmin 3 na Nintendo Switch jeszcze w tym roku - wiadomość - 2019-06-11
Wiedźmin 3 trafi na Nintendo Switch.

Od pewnego czasu pojawiały się przecieki związane z potencjalnym portem Wiedźmina 3 na Nintendo Switch. Plotki te potwierdziły się w czasie konferencji Nintendo Direct, organizowanej w ramach tegorocznych targów E3. Zaprezentowano na niej trailer, który zdradza, że produkcja trafi na konsolę wielkiego N. Data premiery nie jest znana. Wiadomo jednak, że tytuł pojawić się ma jeszcze w tym roku.

Opublikowany zwiastun nie pokazuje za wiele. Nie zamieszczono w nim żadnego fragmentu rozgrywki, więc trudno określić, jak Wiedźmin 3 będzie się sprawował pod kątem wydajności. W stosunku do wersji na pozostałe platformy widoczny jest natomiast duży spadek jakości grafiki. Nie zaskakuje to jednak za bardzo zważywszy na moc obliczeniową, jaką dysponuje Nintendo Switch.

Wersja na Nintendo Switch stanowić będzie edycję kompletną. Oznacza to, że obok podstawowej wersji Wiedźmina 3 w pakiecie otrzymamy dodatki Krew i Wino oraz Serca z Kamienia, a także wszystkie pomniejsze rozszerzenia.

Warto wspomnieć, że Wiedźmin 3 to trzecia odsłona cyklu gier RPG opartych na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Za jej produkcję odpowiedzialne jest rodzime studio CD Projekt RED. Tytuł jak do tej pory pojawił się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Gra zebrała bardzo dobre opinie – średnia ocen wersji PC w serwisie Metacritic wynosi 93%.