Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2012, 13:00

autor: Hed

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination)

W dwudziestym odcinku przeglądu najciekawszych darmowych gier nie zabraknie propozycji dla fanów akcji, przygody, czy wyścigów. Piszemy między innymi o grach Nitronic Rush, BeGone, oraz Armed With Wings Culmination.

W nowym roku życzymy Wam wielu dobrych darmowych gier i nieinwazyjnych mikrotransakcji. Od razu przechodzimy też do kolejnej porcji bezpłatnych produkcji, które z powodzeniem mogą konkurować z płatnymi tytułami. Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II i Armed With Wings Culmination to nasze propozycje na ten tydzień.

Nitronic Rush – futurystyczne wyścigi

Narzekasz na zbyt realistyczne wyścigi? Brakuje Ci futurystycznych gier wyścigowych? Osoby, które odpowiedziały twierdząco na te pytania, powinny sięgnąć po Nitronic Rush. Produkcja przygotowana przez studentów z programu DigiPen jest zręcznościową ścigałką w klimatach rodem z filmu Tron. W grze kierujemy superszybkimi samochodami po wykręconych torach.

W Nitronic Rush znajdziecie naprawdę wszystko co trzeba. Począwszy od trybu „opowieści”, w którym poznajemy prostą historię i ścigamy się na kolejnych torach. Dla osób szukających szybkich rozgrywek przygotowano pojedyncze wyścigi. Sama zabawa jest satysfakcjonująca – dzięki zręcznościowemu modelowi jazdy, świetnej oprawie i paru dodatkom (triki, osiągnięcia).

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #1

Nitronic Rush to jedna z najciekawszych darmowych gier wypuszczonych w ostatnich tygodniach. Produkcja zasługuje na uwagę z wielu względów – to po prostu świetny i dopracowany tytuł wydany bez żadnej ściemy w stylu ukrytych mikrotransakcji. Gra wygląda i brzmi przy tym po prostu genialnie. Dla fanów ścigałek to pozycja obowiązkowa.

Poziom darmowości: gra za darmo (w przeglądarce).

 1. Oficjalna strona | Wideo

BeGone – CounterStrike w przeglądarce

W dzisiejszych czasach nie trzeba kupować i ściągać Counter-Strike’a, żeby pobawić się w terrorystów i policjantów. Przeglądarkową odpowiedzią jest BeGone, jedna z ciekawszych darmowych gier ostatnich miesięcy. Ta prosta strzelanka została wykonana na tyle dobrze, że może z powodzeniem zastąpić wiele pełnoprawnych gier free to play.

BeGone to prosta strzelanka kojarząca się ze wspomnianym Counter-Strike. Gracz staje po jednej z dwóch stron konfliktu, aby walczyć na paru dostępnych arenach. Rozgrywka toczy się do upływu czasu lub wyeliminowania wszystkich graczy z jednej drużyny. Przed każdą turą uczestnicy mogą dokupić nową broń za zarobione wcześniej pieniądze.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #2

Jak widać, produkcja nie wnosi niczego nowego. Poza jedną sprawą – aby ją uruchomić, wystarczy odpalić oficjalną stronę i poczekać na automatyczne pobranie areny. W kilka sekund możemy dołączyć do zabawy na jednym z serwerów. Chętnych zwykle nie brakuje, co sprawia, że BeGone staje się świetną propozycją dla osób szukających szybkiej rozrywki.

Poziom darmowości: gra za darmo (w przeglądarce).

 1. Zagraj online | Wideo

Klasyka: Space Quest II: Vohaul’s Revenge

Space Quest jest jedną z kultowych serii przygodówek firmy Sierra. Co jakiś czas zdarza się, że amatorscy twórcy i pasjonaci tworzą konwersje takich hitów sprzed lat. Tym razem firma Infamous Adventures przygotowała przeróbkę Space Quest II: Vohaul’s Revenge. Prace nad nią trwały od 2006 roku i w końcu zostały ukończone. Grę można ściągnąć za darmo.

Od razu zaznaczamy, że autorzy konwersji nie pokusili się o żadne poważne zmiany. Space Quest II może więc odstraszyć leciwą (choć trochę poprawioną) grafiką w rozdzielczości 320x200. Siłą tej serii jest jednak humor i ciekawa fabuła. W drugiej części ponownie wcielamy się w Rogera Wilco, sprzątacza zatrudnionego na stacji kosmicznej, który zamierza pokrzyżować plany obcych.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #3

Weterani serii zauważą drobne zmiany w Space Quest II: Vohaul’s Revenge. Amatorzy pokusili się o uplastycznienie paru dialogów, lekką zmianę interfejsu oraz parę smaczków, które zrozumieją i odkryją tylko znawcy. Trudno powiedzieć, czy osoba zupełnie nieznająca marki ma szansę docenić tę grę. Jeśli jednak nie boicie się wyzwań, odsyłamy na stronę projektu.

Poziom darmowości: gra za darmo (w przeglądarce).

 1. Oficjalna strona | Wideo

W przeglądarce: Armed With Wings Culmination – świetny slasher

Twórca Armed With Wings Culmination pokazał, że w przeglądarce można zrobić grę, która zaskakuje świetną animacją postaci i bardzo dopracowaną rozgrywką. Produkcja jest połączeniem platformówki ze slasherem. Wcielamy się w wojownika ruszającego w pogoń za wrogiem. Po drodze musimy pokonać hordy przeciwników i ominąć pułapki.

Gra została stworzona w specyficznej stylistyce – Daniel Sun, jej twórca, operuje odcieniami szarości z czasem przechodzącymi w inne barwy. W zamian za to dostajemy świetne tła i niezwykłe animacje postaci. Armed With Wings sprawia wrażenie dobrego filmu animowanego. Z tą różnicą, że to my możemy wcielić się w bohatera i posiekać przeciwników na kawałki.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #4

Culmination cieszy nie tylko oko. Daniel Sun stworzył precyzyjny system sterowania oraz walki, co w świecie gier przeglądarkowych nie zdarza się często. Ponadto, produkcja zawiera specjalny tryb na wyższym poziomie trudności oraz sporo dodatków do odkrycia. Jeśli macie kilkadziesiąt minut wolnego czasu, Armed With Wings wypełni je doskonale.

Poziom darmowości: gra za darmo (w przeglądarce).

 1. Zagraj online | Wideo

Gry free to play w 2012 roku – część I

Początek roku do doskonała okazja, aby przyjrzeć się temu, co czeka nas w nadchodzących miesiącach. W kategorii gier free to play będzie działo się sporo i w szranki stanie kilka ciekawych produkcji. W kolejnych przeglądach przyjrzymy się najciekawszym tytułom, które powinny pojawić się w 2012 roku. To tylko propozycje – każdy z Was może dodać swoją w komentarzach.

Super Monday Night Combat to kontynuacja jednej z ciekawszych gier multiplayerowych wydanych na konsoli Xbox 360. Pierwowzór był sprzedawany za niewielką kwotę, a kontynuacja będzie całkowicie darmowa (w samej grze pojawią się mikrotransakcje) i trafi od razu na komputery osobiste. Czy warto na nią czekać? Naszym zdaniem, tak.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #5

Produkcja studia Uber Entertainment jest strzelanką z elementami tower defense oraz MOBA (walka na arenach). Nie wiemy, czy Super Monday Night Combat będzie grą dobrą, ale pierwsza odsłona serii była świetna. Autorom udało się połączyć ciekawe tryby z szybką rozgrywką wieloosobową. „Dwójka” w stylu free to play ma więc wszelkie zadatki na hit.

 1. Oficjalna strona

Smite to kolejny przedstawiciel gatunku, który ostatnio święci prawdziwe triumfy – DOTA. Nad grą pracuje studio Hi-Rez znane między innymi z Global Agenda. Producent zapewnia, że Smite będzie korzystał z modelu finansowego podobnego do popularnego League of Legends. Sama rozgrywka także będzie podobna, chociaż całość zagwarantuje nowe wrażenia.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #6

Miłośnicy DOTY przywykli do tego, że akcja jest ukazywana z góry, dzięki czemu można zapanować nad sytuacją wokół naszego bohatera. W Smite sytuacja ulegnie zmianie - walki zostaną pokazane znad ramienia herosów. Dzięki temu rozgrywka nabierze dynamiki i będzie bardziej emocjonująca. Smoki i inne mityczne bestie przytłoczą nas swoimi rozmiarami.

 1. Oficjalna strona

Wiadomości

Ciekawe futurystyczne wyścigi za darmo Nitronic Rush doczekały się sporej aktualizacji, która zawiera sześć nowych tras oraz sporo poprawek. Dodatek jest dostępny oczywiście za darmo na oficjalnej stronie produkcji. Grę opisujemy powyżej, więc nie macie chyba wątpliwości, że warto w nią zagrać. To jedna z najciekawszych produkcji darmowych w ostatnich miesiącach.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #7

Powyżej piszemy o darmowej konwersji klasycznej przygodówki Space Quest II. Okazuje się, że twórcy odświeżonej gry przygotowali także nieoficjalną następną odsłonę serii o nazwie Vohaul Strikes Back. Produkcja jest utrzymana w stylistyce poprzednich odsłon i powinna spodobać się fanom gatunku. Autorzy pracują też nad dodatkiem wprowadzającym głosy postaci.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #8

Nadchodząca strzelanka free to play Repulse weszła w fazę zamkniętej bety. Firma Aeria Games zachęca fanów gatunku do sprawdzenia produkcji – wystarczy zapisać się na oficjalnej stronie. Gracze będą dopuszczani do zabawy stopniowo, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Sama gra wygląda nieźle, chociaż opinie na jej temat są różne.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #9

Firmy Cryptic i Perfect World poinformowały, że Star Trek Online przejdzie na model free to play z dniem 17 stycznia tego roku. Produkcja powinna załapać się do następnego przeglądu gier darmowych. Osoby, które do tej pory płaciły abonament za grę, mogą dołączać do zabawy już teraz i ponownie przemierzać galaktykę w poszukiwaniu przygód.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #10

Najważniejszym wydarzeniem dla fanów free to play w ostatnich tygodniach jest zapowiedź Microsoft Flight, czyli symulatora samolotów cywilnych. Produkcja w wersji darmowej będzie zawierała jedną wyspę i kilka maszyn do oblatania. Za kolejne dodatki zapłacimy drobne opłaty. Więcej informacji o modelu finansowym gry poznamy niedługo.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #11

W sieci pojawiła się darmowa gra Katawa Shoujo, czyli reprezentantka gatunku określanego jako visual novels (graficzne opowiadania). Produkcja jest bardzo nietypowa i skierowana tylko do osób dorosłych, które dobrze znają język angielski. Katawa Shoujo opowiada historię chłopaka, który trafia do szkoły dla osób niepełnosprawnych.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #12

Gra Abobo's Big Adventure zostanie opublikowana za darmo 11 stycznia tego roku. Produkcja będzie zwariowaną mieszanką parodii starszych tytułów z konsol NES i SNES. Wcielimy się w niej w tytułowego Abobo, niezbyt inteligentnego osiłka, który wyruszy na ratunek swojemu synowi. Czeka nas naprawdę zwariowana przygoda – sprawdźcie ten zwiastun.

W co pograć za darmo - część 20 (Nitronic Rush, BeGone, Space Quest II, Armed With Wings Culmination) - ilustracja #13

Archiwum artykułów:

 1. Część 19 - Lineage II, Hyper Princess Pitch, Marathon Trilogy, Alien Crusader.
 2. Część 18Vindictus, Daggerfall, N, Fail-Deadly.
 3. Część 17DC Universe Online, Stealth Bastard, Forsaken X, Desktop Dungeons.
 4. Część 16Rise of Immortals, Proto Thunder, Rusty Hearts, Keys of Gamespace.
 5. Część 15Age of Conan, APB: Reloaded, Ruins, Black Lodge 2600.
 6. Część 14 - Team Fortress 2, Forsaken World, ArmA II , The Cat and the Coup.
 7. Cześć 13 - Battlefield Play4Free, Spiral Knights, World of Tanks, Adore Puzzle.
 8. Część 12Mytheon, The Hunter, Dragon Age: Legends, Dreamlords, King’s Quest III.
 9. Część 11Champions Online, Project Blackout, Bloodline Champions, Duty Calls, PaperPlane.
 10. Część 10Spelunky, War Rock, RaceRoom, Harms Way, Doritos Crash Course, Magritte.
 11. Część 9 - Handball Challenge Training Camp Vol.2, Global Agenda, Super Crate Box, Solace.
 12. Część 8 - League of Legends, Privates, Alien Swarm, Moonbase Alpha, Coma, Alien Zombie Death.
 13. Część 7 - Alliance of Valiant Arms, Shakes & Fidget - The Game, DROD: Architects’ Edition, Spectre, Teeworlds.
 14. Część 6 - Volvo: The Game, Quake Live, Trilby: The Art of Theft, Puddle, JamLegend.
 15. Część 5 - Alien Arena 2010, Ben There Dan That!, Puzzle Bloom, Battleswarm: Field of Honor, Dreamside Maroon.
 16. Część 4 - Death Rally, Bejeweled Blitz, Devil's Tuning Fork, Quantasm, AirRivals.
 17. Część 3 - Attack of the 50ft Robot!, Legends of Zork, Gear, Wolf Team, Buggy Race.
 18. Część 2 - Combat Arms, osu!, FarmVille, Igneous, Peggle: World of Warcraft Edition, Peggle Extreme.
 19. Część 1 - Hedgewars, Frets on Fire, Warsow, Out of Order, Theseus: Return of the Hero.