Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2010, 10:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

VIP Map Pack 4 dla Battlefield: Bad Company 2 już dostępny

Trochę nieoczekiwanie studio DICE wypuściło wczoraj kolejny darmowy dodatek do Battlefield: Bad Company 2 o nazwie VIP Map Pack 4 przynoszący ze sobą znane nam dotychczas mapy w nowych trybach rozgrywki. Rozszerzenie jest za darmo udostępniane wszystkim pecetowcom oraz tylko właścicielom kodu VIP w przypadku wersji konsolowych.

Trochę nieoczekiwanie studio DICE wypuściło wczoraj kolejny darmowy dodatek do Battlefield: Bad Company 2 o nazwie VIP Map Pack 4, przynoszący ze sobą znane nam dotychczas mapy w nowych trybach rozgrywki. Rozszerzenie jest za darmo udostępniane wszystkim pecetowcom oraz tylko właścicielom kodu VIP w przypadku wersji konsolowych.

To już czwarty dodatek z serii, która nie daje nam zupełnie nowych map, a jedynie modyfikuje te już obecne, dzięki czemu można się na nich bawić w nowy sposób. Tym razem odblokowano dla nas tryb Rush na arenie Atacama Desert oraz Conquest na Port Valdez.

VIP Map Pack 4 dla Battlefield: Bad Company 2 już dostępny - ilustracja #1

Przypomnijmy, że w Conquest walczymy o zdobycie i utrzymanie trzech flag położonych w strategicznych częściach mapy. Konieczna jest praca zespołowa i odpowiednia taktyka, by potyczkę zakończyć sukcesem. Z kolei w trybie Rush musimy zniszczyć parę stacji M-com, choć nawet osiągnięcie tego celu nie kończy rozgrywki, gdyż po destrukcji jednej pary, w innej części mapy pojawia się druga. Wcześniej na wyżej wspomnianych mapach nie było możliwe rozegranie meczu w tych trybach – teraz to się zmieniło.

Taka sama pozostała zasada korzystania z najnowszej dodatkowej zawartości. DLC w przypadku wersji na Xboksa 360 oraz PlayStation 3 jest dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy kodu VIP dostępnego w pudełku z nową grą. Twórcy chcą w ten sposób ograniczyć zaopatrywanie się wśród graczy w kopie z drugiej ręki, bo z używanym kodem dodatków za darmo nie ściągniemy. Jeśli więc z jakichś powodów nie posiadamy klucza VIP, to możemy się w niego zaopatrzyć poprzez elektroniczny sklep dostępny w grze. W najlepszej sytuacji są gracze pecetowi, bowiem dostali oni całą paczkę w formie łatki.

VIP Map Pack 4 jest dostępny od wczoraj, posiadacze Battlefield: Bad Company 2 mogą więc już z niego korzystać. Pojawił się też trailer promujący to rozszerzenie, więc jeśli chcecie zobaczyć czego się spodziewać, zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego pod poniższym linkiem.